Turniej w Legnicy odbył się po raz pierwszy, a mimo to w zawodach uczestniczyło aż czterdzieści klubów z czterech krajów: Czech, Rumunii, Litwy i Polski. Tym razem spośród zdunowskich zawodników pięciu stanęło do walko na tatami.

Walka zdaniem trenera UKS Shodan, Jarosława Adamskiego była ostra i zacięta. Sam trener wywalczył złoto w kategorii kata masters. Srebrny medal w kategorii kata juniorek wywalczyła Katarzyna Trafankowska. Warto dodać, że zawodniczka ta podczas tego turnieju po raz pierwszy wystartowała w kategorii senior, gdzie walkę o medal przegrała tylko 3:2! Ponadto w kategorii kata juniorek o medal otarła się Weronika Becker zajmując 5 miejsce. W kumite juniorów +70 kg pięknie walcząc srebro zdobył Jakub Formanowski.

Nie obyło się też bez porażek niestety, w kumite juniorek startujące zawodniczki -  Dagmara Mujta i Weronika Becker, zajęły 5 miejsce. Mimo tego walkę dziewcząt uznać należy za zacięte i oddaną z honorem. „Cóż, i tak bywa w sporcie” – podsumował trener. Dodał jednak od razu: „Ogólnie był to bardzo dobry turniej, na wysokim poziomie sportowym. Mamy powody do dumy i wyciągniemy wnioski do dalszej pracy”.

Zarówno zawodnikom, jak i trenerowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.