Wielkim sukcesem dla Polaków, zarówno w rozgrywkach drużynowych jak i indywidualnych, zakończyły się Mistrzostwa Świata Szkół w tenisie stołowym, które odbywały się w dniach 8-14 kwietnia 2018r. na Malcie Drużyna z Zielonej Góry reprezentująca Polskę, w składzie: Łukasz Wachowiak (mieszkaniec Kobylina, wychowanek klubu LKS Spółdzielca Kobylin), Samuel Kulczycki, Szymon Najder, Jakub Jankowski oraz trener Paweł Sroczyński wywalczyła podczas mistrzostw BRĄZOWY MEDAL.

Byli bardzo blisko sprawienia dużej sensacji  w walce o złoto, gdyż w meczu ze zdecydowanymi faworytami mistrzostw - reprezentacją CHIN przegrali po zaciętych pojedynkach 4:3. W sumie drużyna z Polski rozegrała sześć spotkań. Wygrywając  z Maltą 6-1, Słowenią 6-1, Anglią 6-1, Chinese Tajpej 4-3. Przegrali natomiast z reprezentacją Indi 4-3 oraz  z wcześniej wspomnianą drużyną z Chin 4-3.

W turnieju indywidualnym blisko podium był kobylinianin Łukasz Wachowiak, który dotarł do ćwierćfinału, niestety w grze o medal przegrał z późniejszym srebrnym medalistą   Yu Heyi z Chin 0:3, ostatecznie zajął  VI-te miejsce. W turnieju tym startowało blisko 100 zawodników z całego świata. W pierwszym etapie grano w grupach, z których tylko zwycięzca awansował do dalszej gry. Łukasz w grupie spotkał się z zawodnikiem Vella Vidal James z Malty oraz Tsai Chen -Yu Chinese Tajpej. Wygrywając obydwa mecze 3-0 awansował do kolejnego etapu, w którym znalazło się 32 zawodników z całego świata. Kolejne mecze rozgrywane były systemem pucharowym. Zwyciężył z zawodnikiem Zelinka Jakub z Słowacji 3-1 oraz z Onderka Frantisek Czechy 3-1
W zawodach udział wzięło 20 reprezentacji, 49 drużyn, 185 zawodników.
Kolejne zmagania dla Łukasza to udział w Belgia Junior & Cadet Open – ITTF Junior Circuit Spa 18-22 kwietnia 2018r., a następnie w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów – Krosno 26-29 kwietnia 2018r.