Rumuńskie miasto Cluj Napoca gościło ponad 1800 zawodników z 26 państw podczas rozgrywanych Mistrzostwach Europy WUKF. Cluj Napoca to ponad półmilionowe miasto z 7 uniwersytetami i pięknymi zabytkami. Posiada również bogatą bazę sportową – stadion piłkarski oraz halę Polivalenta dla ok. 9000 widzów. Tam już po raz kolejny swoją świetną passę pokazały zawodniczki klubu Shodan Sulmierzyce - Matylda Ozga oraz Nadia i Zofia Duczmal, a także zawodnicy ze zdunowskiego SHODANA.

„Choć są jeszcze małe to mają już wielkie sukcesy”  - tak wypowiada się o dziewczynkach z Sulmierzyc trener Jarosław Adamski.
W czwartek dziewczyny dopingowały swojemu trenerowi, który rozpoczynał starty Reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy.

Złoto indywidualne i złoto w drużynie, wyznaczyły kierunek dziewczynkom do zdobycia medali.
Swoje starty rozpoczęły w sobotę 8 kwietnia w Kata drużynowym pewnie z pierwszego miejsca weszły do finału – spośród 14 drużyn i  w finale pokonały najtrudniejszą drużynę z Czech tym samym zdobywając tytuł Mistrzyń Europy  do lat 11. Starty indywidualne to popis Nadii w konkurencji dziewcząt do 7 lat. Nadia od samego początku nie dała szans przeciwniczkom. Wygrała eliminacje, półfinał, finał i została Mistrzynią Europy. Zosia Duczmal dzielnie walczyła w kata i zakończyła walkę na półfinale zajmując 8 miejsce. Matylda Ozga w dobrym stylu awansowała do finału i ostatecznie uplasowała się na 5 pozycji. Każda z dziewczyn pokonała 40 przeciwniczek. Popołudniowa cześć Mistrzostw to kumite. Zosia Duczmal pokonała kolejno 3  przeciwniczki i walczyła o strefę medalową. Ostatecznie zajęła 5 miejsce. W konkurencji drużynowej kumite Zosia i Matylda wraz z 2 koleżankami z reprezentacji dokładają brązowy medal ulegając jedynie dziewczynkom z Rumunii. Serdeczne podziękowania składam Burmistrzowi Sulmierzyc Panu Dariuszowi Dębickiemu za wspieranie klubu Shodan Sulmierzyce oraz rodzicom dziewczynek, w szczególności Panu Tomaszowi Duczmalowi za włożony ogrom pracy i poświęcony Nam czas – J. Adamski.
Na znakomity początek reprezentacja Polski w której startowało dwóch zdunowiaków, Jarosław Adamski i Sławomir Maciaszek, oraz ich kolega z Leszna Bartłomiej Krzewiński zdobywają złoty medal w kata drużynowym weteranów. Nasi pokonali między innymi Czechów i Irlandczyków. J. Adamski nie daje szans rywalom również w kata indywidualnym. To już drugi złoty krążek na jego piersi, i drugi Mazurek Dąbrowskiego odegrany na Hali Poliventa, gdzie odbywają się zawody.

Tego samego dnia kadetki ze Zdun reprezentujące Polskę na Mistrzostwach Europy, Kinga Nowak, Dagmara Mujta i Wiktoria Maciaszek wywalczyły srebrny medal w kumite drużynowym, oraz brąz w konkurencji rotation.

Następnego dnia po pewnym awansie do finału niestety lądują na 4 miejscu w kata drużynowym. Niewiele brakowało do medalu.

W kumite indywidualnym ciężka praca – Kinga Nowak i Dagmara Mujta  bija się o medale. Kinga po wolnym losie i zwycięstwie nad Rumunką walczy o strefę medalową z Irlandką. Niestety walka nie poszła po naszej myśli i ostatecznie 5 m . Z drugiej połówki drabinki po pokonaniu Dunki, Irlandki i Rumunki , Daga jest w finale  pomimo obolałego kolana dzielnie walczy ale kontuzja nie pozwala na pełną walkę  Daga kończy zmagania ze srebrnym medalem i Wicemistrzostwem Europy.

W mini kadetkach kata starują Kasia Trafankowska i Weronika Becker. W konkurencji aż 54 przeciwniczki. Do 12 osobowego półfinału awansuje Kasia. Tu po wykonaniu kata Goju Siho Sho  z pierwszego miejsca awansuje do 6 osobowego finału.  Po wykonaniu perfekcyjnie kata Jion   bezapelacyjnie zdobywa kolejny swój tytuł Mistrzyni Europy. Nie było silnych na nią tego dnia.

"Jestem dumny z moich podopiecznych i bardzo zadowolony z wyników reprezentantów Polski i Zdun. Mam nadzieję, że w kolejnych zawodach nasi karatecy potwierdzą swoje wysokie umiejętności." - Trener ze Zdun