Data wydarzenia: 29.06.2019 11:00 - 30.06.2019 23:00
Miejsce wydarzenia: Kobylin

Organizatorzy imprezy serdecznie zapraszają na Dni Kobylina, które odbędą się w dniach 29-30 czerwca na stadionie przy ul. Strzeleckiej w Kobylinie. Szczegółowy program przedstawiamy na plakacie.

Przed nami Dni Kobylina, podczas których na scenie wystąpi wielu artystów o różnych stylach muzycznych, reprezentujących różne pokolenia. Nasze lokalne zespoły już znamy, ale czas na kilka słów o artystach spoza Gminy.

IRA to polski zespół rockowy, pochodzący z Radomia. Powstał w 1987 roku, a zadebiutował w roku 1988, na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu – IRA – ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta Mój dom, a następnie „1993” i koncertowa Live odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych. Przedostatnie wydawnictwo to IRA Akustycznie Live + CD będące zapisem koncertu, który odbył się w październiku 2014 w Klubie Wytwórnia w Łodzi. Legenda polskiej sceny rockowej tym razem pokazała swoje delikatniejsze i bardziej liryczne oblicze, wykonując nowe, akustyczne aranżacje swoich przebojów. W maju 2016 zespół wydał płytę MY, która w październiku uzyskała status Złotej Płyty, a promujący wydawnictwo pierwszy singiel Wybacz w sierpniu 2016 uzyskał status Platynowego Singla. Aktualnie płytę promuje kolejna kompozycja Wymyśleni, która z powodzeniem podbija serca słuchaczy.

Zespół IRA

Filipek to dwukrotny półfinalista WBW - Wielkiej Bitwy Warszawskiej, nieoficjalnych Mistrzostw Polski we freestylu, w roku 2013 i 2014. Zwycięzca Bitwy o Pitos z 2016 roku - drugiej największej bitwy w Polsce oraz dwukrotny zwycięzca Bitwy o Szczecin - trzeciej największej bitwy w Polsce, w tym jako pierwszy w historii dwa razy pod rząd (w 2014 i 2015 roku). Ma na koncie 11 płyt, a najlepszym odbiorem cieszyły się jego dwie ostatnie Rozdział Zamknięty z 2018 roku, debiutujący na 5 miejscu na Olisie oraz Następny do Piekła z 2019 roku, debiutujący na 4 miejscu na Olisie. Utwór Dementor ma prawie 10 milionów wyświetleń, natomiast No make up 5 milionów. Obydwa utwory pochodzą z ostatniej płyty artysty.

Filipek

LOREM to siedmioosobowa formacja. Grupa grająca w klimacie szeroko pojętego pop-rocka powstała na początku 2015 roku. W lutym 2018 r. do zespołu dołączyła wokalistka Weronika Szymańska, uczestniczka 8 edycji programu The Voice of Poland, należąca do drużyny Andrzeja Piasecznego. Latem 2018 r. formacja wydała singiel Wszystko to Ty oraz teledysk do tego utworu. Zespół występował w programach telewizyjnych - Dzień Dobry TVN, Halo Polonia, Opolskie o poranku czy w TVP - Pytanie na śniadanie.

Loren

No Way to polska grupa rockowa założona w marcu 2015 r., w województwie wielkopolskim. W skład zespołu wchodzi czterech muzyków: Jan Klupś, Piotr Pawłowski, Eryk Kula i Jacek Pawłowski. Zespół występował na estradach regionalnych i zajmował wysokie pozycje w wielu przeglądach i festiwalach. W marcu 2018 roku grupa wydała swój debiutancki album, który został nazwany be mine. Singiel promujący album to Do Ciebie. Zespół jest w trakcie grania koncertów promujących płytę.

No Way

ENERGIZA - Izabela Olejniczak – gra szeroko rozumianą muzykę klubową i rozrywkową z pięknym instrumentem jakim jest saksofon altowy.

Energiza

Pinokio Brothers W chwili obecnej zespół gra głównie materiał autorski i choć zasadniczo najbliżej im do szeroko pojętej muzyki rock’owej, to główną inspiracją są amerykańscy artyści z kręgu muzyki worship. Na początku 2018 r. wydali album akustyczny Trwać oraz zaczęli pracę nad kolejną płytą elektryczną Uwielbienia moc.

Pionokio Brothers

TACY NIE INNI  - zespół jest zdobywcą nagród: ale muza FEST GITAROWNIA - Ostrów Wielkopolski, Śremsong Śrem. Zdobył również nagrodę osobowość roku w konkursie Głosu wielkopolskiego w kategorii kultura.

Tacy Nie Inni