Data wydarzenia: 12.08.2016 19:00 - 12.08.2016 23:00
Miejsce wydarzenia: Krotoszyn - Rynek

Już w ten piątek, czyli 12.08.2016 od godziny 19:30 do 23:00 na Rynku w Krotoszynie odbędzie się II edycja Biesiady Krotoszyńskiej. Jeśli nie ma cie jeszcze planów na piątek, a chcecie miło spędzić czas wraz z rodziną to zabawa przy śląskich szlagierach na rynku to odpowiednie miejsce na dobrą rozrywkę na sam początek weekendu. Warto przyjść i posłuchać śląskich szlagierów w wykonaniu zespołu Kamraty.

Oprócz wyżej wymienionego zespołu, najbardziej znane pieśni biesiadne grane będą także przez Krotoszyńską Orkiestrę Dętą.

Trochę o zespole Kamraty:
Kamraty to zespół, który powstał z inicjatywy Ryszarda Piszczeloka, a pierwszy koncert odbył się we wrześniu 1999 roku i właśnie ta data uznawana jest za założenie zespołu. Przez ostatnie 15 lat zespół tworzył, nagrywał płyty, rozwijaj swój warsztat, modyfikował skład oraz podróżował.

Na swoim koncie Kamraty mają już 8 płyt i zajmują się tworzeniem autorskich piosenek (muzyki oraz słów).  Sześć pierwszych płyt zostało nagranych z wcześniejszą wokalistką, czyli Teresą Walerjańską, a 2 ostatnie płty nagrane już w nowym składzie w 2014 roku. Pierwsza z nich posiada 20 piosenek z płyt z wcześniejszych nagranych w nowszej wersji z okazji 15-lecia zespołu, a ostatnia pod tytułem "To nos raduje" z 16 premierowymi piosenkami.

Jak już wcześniej wspominaliśmy zespół dużo podróżował po Polsce, ale również za granicą 2-krotnie koncertował w Chicago w USA, a także 2 razy w Budapeszcie na Węgrzech.