Data wydarzenia: 10.08.2018 18:00 - 10.08.2018 23:00
Miejsce wydarzenia: Krotoszyn, Rynek

Zapraszamy fanów muzyki rozrywkowej spod szyldu disco polo na wydarzenie pod nazwą Disco Polo Krotoszyn, które odbędzie się na krotoszyńskim Rynku w piątek 10 sierpnia br. o godz. 18:00. Wystąpią zespoły: Players, Skaner oraz Boys.

Bilety na wydarzenie można kupić na stronie Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury - online oraz w kasach stacjonarnych Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury i Kina 3D Przedwiośnie a także na bramce w dniu koncertu. Cena biletu: 10 zł.


UWAGA!
Wydarzenie Disco Polo Krotoszyn jest imprezą masową i każdy z uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu imprezy. Jego treść dostępna jest TUTAJ oraz na terenie imprezy. Prosimy o zapoznanie się z nim.

PLAYERS

 

 

Zespół powstał w 1996 roku i w tym samym czasie debiutował na 1 Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie, gdzie znalazł się w dwudziestce najlepszych zespołów w Polsce i z sukcesami koncertował po całym kraju. W roku 2011 powstał ostatecznie materiał na płytę „Prawdziwa miłość” z hitową piosenką „Bo dziewczyna ta”, a także z innymi utworami, które tworzone były od początku działalności formacji. Piosenki PLAYERS ukazały się także na kilku składankach nurtu disco polo. Piosenka pt. „Jedno serce mam” osiągnęła dużą popularność w stacjach telewizyjnych i radiowych z muzyką disco polo. Rok 2013 to kolejna kosmetyka składu (formacja taneczna). W 2015 roku członkowie PLAYERS przygotowali nowy materiał autorski, płyta zatytułowana „Czy warto kochać tak” została wydana w 2016 roku. Do materiału powstało kilka teledysków, a utwór „Czy warto kochać tak” stał się znanym przebojem. Rok 2017 to kolejny twórczy sezon muzyczny, którego finalnym etapem było kolejne CD zespołu, zatytułowane „Czarne jagody, czerwone wino”. Do tytułowej piosenki powstał teledysk, a sam utwór stał się dużym hitem biesiadno-tanecznym. Zespół koncertuje na terenie całego kraju i Europy.

 

SKANER

 

Zespół pojawił się na scenie muzycznej w 1993 roku. Były to bardzo ciekawe czasy. Muzyka „chodnikowa” zmieniła nazwę na „disco polo”, a ja po rozstaniu z grupą BOYS, którą założyłem kilka lat wcześniej, zostałem liderem i wokalistą zespołu - SKANER. W połowie lat 90-tych nasze piosenki śpiewała już cała Polska, a z łóżek polowych rozstawionych na chodnikach sprzedawano setki tysięcy kaset. Wkrótce na fali tej popularności pojawiły się audycje radiowe i programy telewizyjne. SKANER i inne zespoły z firmy fonograficznej Green Star, można było oglądać w TV Polsat w programie „Disco Polo Live”, gdzie w pierwszym emitowanym odcinku 3.02.1996 r. zaprezentowano teledysk do piosenki „Nadzieja”. To był strzał w dziesiątkę. Wiele tygodni na pierwszych miejscach list przebojów i kaseta sprzedana w nakładzie podobno ponad 1 mln sztuk (wtedy jeszcze nikt nie wręczał nam złotych i platynowych płyt). W 1996 roku odbył się Pierwszy Festiwal Muzyki Disco Polo, gdzie wywalczyliśmy najważniejszą nagrodę GRAND PRIX. Od tego czasu powstało kilkanaście niezapomnianych przebojów: "Moja wolność", "American Boy", "Lato w Kołobrzegu", "Wracaj do mego świata", "Wakacyjny romans", ”Amore”, "Bo sobota”. Nad kolejnymi piosenkami pracuję we własnym studio nagrań a na estradzie o dynamiczną oprawę koncertów dba grupa taneczna.

Robert Sasinowski

 

BOYS

Polski zespół muzyczny (boysband) disco polo z Marcinem Millerem na czele, powstał w 1991 r. Początki zespołu nie były łatwe, panowie grali na pożyczonym sprzęcie, czasem nawet robionym własnoręcznie. Dzięki zapałowi i chęci rozwoju chłopaki z zespołu Boys odnieśli niebywały sukces. Szybko stali się znani i lubiani. Pierwsze koncerty dawali na weselach, imprezach organizowanych w małych miejscowościach. Pierwszy album - „Dziewczyna z marzeń” - nagrali w garażu. Znalazł się na nim wielki przebój muzyki disco polo „Wolność”. Kolejne utwory zespół nagrywał już w profesjonalnych studiach nagraniowych. Po nagraniu kaset „Usłysz wołanie” i „Wspólne inicjały” kaseta „Miłość jak wiatr” zapewniła zespołowi pierwsze miejsca na listach przebojów. W czerwcu 1996 roku zespół wydał płytę zatytułowaną „Łobuz i drań” i od tego momentu stali się najwyżej ocenianym zespołem z gatunku disco polo. Zespół Boys przez minione 27 lat zdobywał różne nagrody. Zdobył 5 platynowych płyt i 2 złote. W 1995 roku w Opolu, jako jedyna grupa disco polo, otrzymali nagrodę od TVP. W 1997 r. i 2001 r. na festiwalu w Ostródzie boysband zajął 1. miejsce i zdobył nagrodę publiczności. Obecny skład zespołu: Marcin Miller – śpiew, Jan Cieniewicz – tancerz, śpiew, Andrzej Jabłoński – tancerz, śpiew, Konrad Dobrzyński – tancerz, śpiew, Marcin Dardziński – tancerz, śpiew.