W miniony weekend, tj. 31.08. – 1.09.2019 r., na kortach Krotoszyńskiego Towarzystwa Tenisowego, Spartakusa Koźmin Wlkp. i przy byłym tartaku w Krotoszynie, odbyły się doroczne 19.

Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w Tenisie w Grach Pojedynczych o Puchar Starosty Krotoszyńskiego. W zawodach udział wzięło 25 zawodników i zawodniczek z terenu powiatu. Oprócz tradycyjnych kat. wiekowych czyli -45 lat, +45 lat i +55 lat, w tym roku rywalizowały również panie, co cieszy organizatorów. Sportowcy musieli wykazać się nie tylko stricte tenisowymi umiejętnościami, ale pokazać odporność na upał, który panował w tych dniach.

W grupie pań zagrały 4 zawodniczki systemem każda z każdą, co dało następujące rezultaty:

I miejsce - Agnieszka Kieliba
II miejsce - Marta Pługowska
III miejsce - Weronika Robakowska
IV miejsce - Anna Bochna

W kat -45 lat wystartowało 9 tenisistów, którzy rozegrali swoje mecze w 3 grupach eliminacyjnych. Do półfinału awansowali:

Robert Rędzikowski – Kacper Grzesiński 6:2; 6:0
Filip Jerzyk – Bartek Machnik 6:0; 6;1

Finał kat – 45

Robert Rędzikowski – Filip Jerzyk 6:3; 6:2

Finał pocieszenia:

Bartek Machnik – Kacper Grzesiński 6:2; 7:6

W kat +45 lat udział w turnieju wzięło 6 tenisistów, którzy swoje mecz rozegrali w dwóch grupach eliminacyjnych. Do półfinałów awansowali:

Waldemar Wronecki – Maciej Przewoźny 7:5; 6:1
Jarosław Kucharski – Wiesław Berger 6:0; 6:2

Finał kat. +45

Waldemar Wronecki – Jarosław Kucharski 6:4; 0:6; 10:7
III miejsce zajął Wiesław Berger (Maciej Przewoźny – krecz)

W najstarszej kat. +55 lat wystartowało 6 zawodników, a rywalizacja przebiegała w dwóch grupach eliminacyjnych. Do półfinałów weszli:

Mirosław Borodo – Jerzy Rędzikowski 6:3; 6:3
Marek Mastalierz – Dariusz Praczyk 6:3; 6:2

Finał kat. +55

Mirosław Borodo – Marek Mastalierz 7:6; 3:6; 10:8

Finał pocieszenia

Jerzy Rędzikowski – Dariusz Praczyk 6:0; 6:3

Organizatorzy serdecznie dziękują panu staroście za objęcie mistrzostw patronatem, a sponsorom za wsparcie finansowe i zakup bądź przekazanie nagród. A tegoroczny turniej wsparli: Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, BNP PARIBAS Oddz. w Krotoszynie, p. Dariusz Zaremba osoba prowadząca i dyrektor ZST i O w Krotoszynie, Piekarnia-Cukiernia Brykczyński, Piekarnia M. J. Czwojda, Firma D-M oraz Krotoszyńskie Towarzystwo Tenisowe.

Tekst i zdjęcia: Krotoszyńskie Towarzystwo Tenisowe