670 zawodników z kilkunastu krajów przystąpiło do 8-mych Mistrzostw Europy w Karate w rumuńskiej Cluj Napoce. Zawody odbyły się w weekend 16 i 17 grudnia.

Pierwszy dzień rozpoczyna kata weteran i młodszych. Jakub Romański i Hubert Koźma mocno walczą i awansują po eliminacjach do dwunastki,  a dalej Jakub do finałowej szóstki.  W finale ostatecznie plasuje się na 5 miejscu. W weteranach + 46 lat Jarosław Adamski nie pozostawia konkurentom złudzeń i zdobywa złoto. Następnie Maurycy Maciaszek startuje w Bassai Dai ale po drobnym błędzie wypada z walk o półfinał. Jeszcze w kumite indywidualnym Hubert po wygranych 2 walkach i wolnym losie zajmuje 3 miejsce . Jakub po 4 walkach wygranych w finale ulega Ukraińcowi i zdobywa srebrny medal.


W nIedzielę kata dziewczyn. Bardzo mocna konkurencja. Startują aż  34 zawodniczki, w tym Weronika Becker i Kasia Trafankowska.  Nasze dziewczyny pierwszy raz startują w wyższej kategorii wiekowej, i są najmłodsze w grupie.  Ostatecznie Weronika nie weszła do dwunastki, a Kasia zajmuje 4-5 miejsce.

Kata drużynowe minikadet to pewne 2 miejsce Jakuba. Dla Huberta i Maurycego dobre dwie rundy kata. W kumite druzynowym chłopcy zajmują 3 miejsce.
W kumite Weronika Becker zajmuje 3 miejsce, choć do finału zabrakło niewiele.  Norbert Tysiak w ostatnich sekundach trudnej ale dobrej walki popełnia drobny błąd, i tym razem medalu z Rumunii nie przywozi. –„To było to dobre podsumowanie naszego roku startowego 2017. Pełnego sukcesów i dobrej pracy. Shodaniaki zawsze pokazują że stać nas na wiele. Dziękuję bardzo każdemu kto wspierał nas i pomagał. Życząc spokoju i radości na Święta Bożego Narodzenia w domowym zaciszu z najukochańszymi oraz Szampańskiej Zabawy Sylwestrowej”. – mówi trener Jarosław Adamski.