Jak wybrać oświetlenie LED do obiektów przemysłowych takich jak magazyn czy hala produkcyjna? Sprawdź tutaj!

Lampa przemysłowa LED jak wybrać?

Odpowiednie oświetlenie miejsca pracy jest bardzo istotne, ponieważ jest to między innymi uregulowane licznymi przepisami z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Jednak nie powinniśmy zapominać także o tym, że właściwie oświetlone miejsce pracy również sprawia, że obowiązki są wykonywane znacznie szybciej, jak również bardziej dokładnie. Zatem w jakie elementy oświetlenia warto zainwestować?

Właściwe oświetlenie magazynu jest bardzo ważne

Odpowiedni dobór oświetlenia do miejsca pracy jest bardzo ważny, ponieważ to dzięki temu można nie tylko przyspieszyć pracę, ale także wspomóc pracowników. Doskonale sprawdzi się między innymi wysokiej jakości lampa przemysłowa typu LED, która może świecić na stanowiskach, które są obsługiwane przez więcej niż 8 godzin dziennie. Jednak warto pamiętać o tym, że nie może być montowana na wysokości większej niż 5 metrów.

Z kolei w miejscach, gdzie praca zazwyczaj wykonywana jest jedynie przez 8 godzin, można zastosować przemysłową oprawę typu OPTONICA IP65 120cm 40W LED 4000K. Bardzo istotny jest dobór wszystkich parametrów, ponieważ tylko dzięki temu będzie można odpowiednio doświetlić każde stanowisko pracy. W przypadku magazynu wysokiego, doskonale sprawdzi się lampa LED przemysłowa liniowa Integral® IP65 IK9 70W i to właśnie w taki produkt warto zainwestować na wysokich halach. Wszystkie podane produkty charakteryzują się wysoką energooszczędnością, dlatego warto w nie zainwestować.

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, iż decydując się na oświetlenie magazynu nie należy wykorzystywać jedynie najtańszych elementów oświetlenia. Z pewnością prowadząc własną działalność bardzo często zdarza się, że chcąc oszczędzić kupimy najtańsze produkty. Jednak nie są one dobre dla naszego przedsiębiorstwa, ponieważ po pierwsze słabej jakości rzeczy będzie trzeba bardzo szybko wymienić, jak również nie będą tak dobrze oświetlać magazynu, jak droższe rzeczy. Tym samy do takich miejsc doskonale nada się między innymi wysokiej jakości lampa przemysłowa LED. Choć często kosztuje nieco więcej, z pewnością dzięki niej będzie można stworzyć doskonałe stanowisko pracy.

Źródło: www.kingled.pl