W trakcie Tygodnia Bibliotek Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera zorganizowała Turniej gier komputerowych 2 vs 2 Counter Strike Global Offensive. Rywalizacja początkowo miała trwać trzy dni – od 13 do 15 maja, jednak na prośbę graczy została przedłużona o jeden dzień.

Do udziału w turnieju zgłosiło się 26 drużyn (52 osoby). Wszyscy uczestnicy profesjonalnie podeszli do rozgrywek. Przed meczem każdy z graczy szykował dla siebie stanowisko- podłączał własną myszkę, klawiaturę oraz słuchawki. Większość graczy modyfikowało także ustawienia gry, dopasowując je do swoich preferencji.


Turniej rozgrywany był na mapach trybu Skrzydłowego - specjalnego rodzaju gry dedykowanego dla rozgrywek w parach. Eliminacje oraz ćwierćfinały rozgrywane były na jednej mapie, wybieranej wspólnie przez graczy. Drużyna, która przegrała automatycznie przestawała brać udział w Turnieju. Półfinały oraz finały rozegrane zostały w systemie BO3(best of 3)- grano na trzech mapach. Wygraną zapewniało zwycięstwo na przynajmniej dwóch z nich. Na szczególne uznanie zasługuje jeden z meczy półfinałowych, który trwał niemal półtorej godziny! Gracze musieli rozegrać dwie dogrywki z powodu remisu. Było to bardzo męczące i wymagało wielkiego skupienia.

W wyniku zaciętej rywalizacji klasyfikacja pod koniec turnieju przedstawiała się następująco:
I miejsce: Michał Olachowski i Kacper Staniszewski,
II miejsce: Mikołaj Krzyżaniak i Bartosz Mikołajczyk,
III miejsce: Rafał Jańczak i Jakub Zybała.


Sponsorami nagród była Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, Urząd Miasta i Gminy Krotoszyn oraz Sklep Komputerowy Maxima.