Już w tą sobotę 17 września 2016 roku o godzinie 19:30 odbędzie się koncert podczas którego wystąpi znany artysta - LIBER. Wydarzenie odbędzie się na placu, który mieści się przy ulicy Sportowej, tzw. Błonie.

Marcin Piotrkowski, bo tak właściwie nazywa się Liber to znany poznański raper, muzyk i autor tekstów, który działa na muzycznej scenie od ponad 10 lat. Należy również do hip-hopowej grupy Ascetoholix. Liber jest znany także z ostatniej edycji programu "Bitwa na głosy", w którym był jurorem oraz ze współpracy z Sylwią Grzeszczak w utworach takich jak "Nowe Szanse", "Mijamy Siebie", "Co z nami będzie".

Marcin Piotrkowski jest też bardzo cenionym autorem tekstów, ponieważ napisał teksty do wszystkich swoich utworów jak i do większości utworów solowej płyty Sylwii Grzeszczak "Sen o przyszłości". Miał okazję pisać również dla Agnieszki Włodarczyk, Mateusza Mijala, Rafała Brzozowskiego oraz wielu, wielu innych. W maju 2016 roku ukazała się nowa płyta Libera pod tytułem "Duety", którą promowały singiel "Winny", nagrany z Mateuszem Mijalem i "Wszystkiego na raz", nagrany wspólnie z Natalią Szroeder - obydwa w bardzo krótkim czasie stały się popularnymi hitami w Polsce.


 Występ gwiazdy odbędzie się w ramach I Międzypowiatowego Przeglądu Zespołów Młodzieżowych pod nazwą "AleMuzaFest", który potrwa od godziny 14:00. Jury podczas narady wyłoni finałową trójkę, która będzie miała okazję zagrać przed swoim finałowym koncertem.

Na sam koniec imprezy odbędzie się występ Teatru Ognia INFERNAL w wykonaniu Stowarzyszenia Twoja Alternatywa.Dla dzieci oraz młodzieży przewidziano także sporo przeróżnych atrakcji, np.

  • gigantyczna gra planszowa,
  • ścianka wspinaczkowa,
  • stoisko Stowarzyszenia Łaciata Wieś,
  • warsztaty robienia biżuterii,
  • taneczne,
  • plastyczne,
  • wesołe miasteczko,
  • i inne.

"AleMuzaFest" jest wydarzeniem cyklicznym, które co roku będzie odbywać się w innym powiecie. Impreza została zainicjowana przez Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw, a współorganizatorami przedsięwzięcia zostali: Gminne Centrum Kultury w Dobrzycy, Biblioteka Jarocin, a także Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pogorzeli. Do udziału w Przeglądzie zaproszono wyłącznie zespoły z 4 powiatów, tj. krotoszyńskiego, gostyńskiego, pleszewskiego oraz jarocińskiego (12 zespołów).

Wydarzenie zostało współfinansowane ze środków Miasta i Gminy Krotoszyn w ramach Małego zlecenia.