To nie żart! Jeden ze strażaków ochotników z miejscowości Zduny postanowił odzwierciedlić swoją jednostkę i część miasta w grze komputerowej.

Gra nazywa się Emergency 4, a chodzi w niej o służby ratunkowe, głownie Straż Pożarną. Gra symuluje Nam różne zdarzenia, np. wypadki, pożary, zatrzymanie krążenia i itp.

Jeden ze strażaków z OSP Zduny postanowił połączyć swoją pasję do ratownictwa z ulubioną grą i wpadł na pomysł stworzenia tzw. "Moda", czyli dodatku to gry Emergency 4. Przed nim jeszcze spora ilość pracy, ale jak tylko modyfikacja zostanie ukończona to będzie udostępniona całkowicie za darmo do pobrania. Jedyny warunek, jaki trzeba spełnić, aby dodatek nam zadziałał to posiadanie gry Emergency 4, która niestety nie jest darmowa, ale można je kupić za około 20,00 zł w platformie Steam.

Istnieje już wiele polskich i zagranicznych modyfikacji stworzonych do gry Emergency 4, a jedne z popularniejszych to, np. PL Mod, Sohaczew Modification, OSP Piecki Modification, Żołynia Modification, czy amerykański Los Angeles Mod.


W modyfikacji OSP Zduny do gry Emergency 4 będziemy mogli spotkać pojazdy pożarnicze z JRG PSP w Krotoszynie i oczywiście z terenu Gminy Zduny. Druh odwzorował nie tylko wozy strażackie, ale również plan miasta, gdzie układ ulic jest dokładnie taki sam, jak w rzeczywistości.

Ps. W Modyfikacji pojawi się także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik21) z bazy lotniczej w Michałkowie z Ostrowa Wielkopolskiego.

Poniżej możecie zobaczyć pierwsze efekty pracy strażaka nad jego modyfikacją.

Zapraszamy do polubienia strony OSP Zduny Modification ;-)
https://www.facebook.com/OSP-ZDUNY-MOD-Emergency-4-106005470060183/