Ktoś wpadł na niecodzienny pomysł, aby przetransportować zwykłym osobowym samochodem... krowę!

Jeden z internautów udostępnił nam nagranie z ulic Kalisza, na którym widać jak kierowca Fiata Pandy przewozi w tylnej części auta...cielaka. Samochód jechał ulicą Piłsudskiego w stronę Konina. Nagranie trwa kilkadziesiąt sekund.

Jak podaje portal kontakt24.tvn.pl

Zapytaliśmy policję, czy zgłoszono im sprawę. - Żadnego oficjalnego zgłoszenia w sprawie przewożenia zwierzęcia nie otrzymaliśmy. Policjanci widzieli krążące nagranie w sieci, dlatego prowadzą czynności w celu ustaleniu właściciela auta i dopiero będziemy mogli mówić o grożących mu konsekwencjach – mówiła nam przed godziną 10 mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Przed godziną 14 Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji przekazał, że funkcjonariusze z Kalisza dotarli do właściciela fiata. Okazał się nim rolnik, który zwierzę kupił na targu. Jak mówił Borowiak, samochód, którym przewożona cielaka, jest samochodem zarejestrowanym jako ciężarowy, jest wyposażony w specjalną kratkę ochronną oraz matę antypoślizgową na podłodze. Według funkcjonariuszy, wszystko odbyło się zgodnie z prawem, dlatego nie będą prowadzić żadnego postępowania.