Dzisiaj, 9 stycznia w godzinach porannych na ulicy Krotoszyńskiej w Miliczu doszło do potrącenia dziecka przez kursanta ''L'' pojazdem na krotoszyńskich tablicach rejestracyjnych.

Kierujący samochodem osobowym do nauki jazdy kursant z niewyjaśnionych jak na razie dotąd przyczyn potrącił dziecko, które zostało przetransportowane do szpitala na szczegółowe badania.

Szczegóły tego feralnego zdarzenia wyjaśnia milicka policja. Odkąd w Miliczu funkcjonuje oddział Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze mieszkańcy narzekają, że Milicz nie jest dobrym miejscem, aby uczyć się tutaj jazdy, a tym bardziej zdawać egzaminy na prawo jazdy. Zdawalność porównując ją z kaliskim WORDEM jest dużo większa, dlatego też na drogach Milicza w ostatnim czasie można zobaczyć więcej "elek" niż zwykłych podróżujących.

Zawracają na skrzyżowaniach nie używając kierunkowskazów nie patrząc w lusterka - pisze jeden z internautów na facebookowej stronie Milicz.pl.

Inny dodaje:

Najbardziej idiotyczna decyzja ostatnich lat to ośrodek egzaminowania kierowców w Miliczu! Dzieciom zabrano boisko, mieszkańcom zalew ELEK zabrał możliwość normalnego poruszania się po mieście, a wartości dodatniej dla Miliczan to chyba żadnej nie ma... kuźnia "talentów" motoryzacyjnych rośnie i strach pomyśleć, co będzie jak kierowcami zostaną!