W latach 2016-2018 w dwudziestu miejscowościach gmin Krotoszyn i Zduny powstanie sieć NGA umożliwiająca dostęp do usług szerokopasmowego Internetu półtora tysiącom gospodarstw domowych. Sieć zostanie wybudowana przez firmę Zapnet, która obsługuje dziś siedem tysięcy użytkowników prywatnych, 700 firm i instytucji na terenie Wielkopolski i Dolnego Śląska. W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa firma, startując w konkursie, otrzymała ponad półtora miliona złotych unijnego dofinansowania na stworzenie superszybkiej sieci światłowodowej o prędkości minimalnej 100Mb/s.

Będzie ona doprowadzona do siedziby każdego odbiorcy. Całość projektu to około pięć milionów złotych. Projekt zostanie zrealizowany przez doświadczoną, istniejącą od roku 1988 firmę WASKO S.A. Zajmując się programowaniem i zatrudniając kilkuset programistów, zdecydowała kilka lat temu zająć się także budownictwem teleinformatycznym. Do tej pory położyła około trzech tysięcy kilometrów przewodów światłowodowych.

Inwestycja zostanie zrealizowana w trzech etapach. Pierwszy obejmie południową część Krotoszyna i Konarzewa. Główne ulice sieci magistralnej to Zdunowska, Jasna, Bolewskiego, Ceglarska, Księżycowa, Chwaliszewska, Ostrowska, Głowackiego, Stawna i Wiśniowa. Etap drugi dotyczyć będzie północnej części Krotoszyna i Konarzewa, Szczerkowa, Salni, Osuszy i Lutogniewa. Głównymi ulicami magistralnymi będą: Baszkowska, Jodłowa, Leśna, Piekarska, Rawicka, Magazynowa, Samulskiego, Wojciechowskiego i Rybia. Główne ulice sieci rozdzielczej: Parkowa, Jaśminowa, Radosna, Zamkowy Folwark, Słoneczna, Kobylińska, Krotoszyńska, Ściegiennego i Wiejska. Etap ostatni obejmie część wschodnią: Durzyn, Gorzupię, Kobierno, Duszną Górkę, Orpiszew, Biadki, Paprotki, Świnków, Pustkowie Jędrzejowskie, Rudę, Janów, Roszki, Ugrzele i Witki. Główne ulice sieci magistralnej to Koźmińska i Orpiszewska. Sieć rozdzielcza: Durzyn, Biadki i Duszna Górka. Sieć napowietrzna: Duszna Górka, Świnków, Orpiszew i Roszki.