Telewizja Wi-Fi to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób ceniących sobie domową rozrywkę. Możliwość oglądania swoich ulubionych kanałów na bezprzewodowym dekoderze w wysokiej jakości to spora wygoda. Na rynku działa wielu dostawców telewizji przez Wi-Fi. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Rodzaj łącza internetowego

Pierwszą, bardzo istotną kwestią przy wyborze telewizji przez Wi-Fi jest to, jakim dysponujemy łączem internetowym. Wielu operatorów oferuje usługę telewizji wraz z Internetem w pakiecie. Jeśli chcemy uzyskać stabilne połączenie i wysoką jakość telewizji przez Wi-Fi, powinniśmy postawić na Internet światłowodowy. Taki typ łącza pozwala na uniknięcie opóźnień i przerw w transmisji danych, niezależnie od czynników zewnętrznych, oraz zapewnia najszybszy transfer danych.

Paczki tematyczne kanałów i okres trwania umowy

Równie istotna jest kwestia aktywacji usługi. Jej cena może się różnić w zależności od dostawcy i wahać od złotówki do nawet kilkudziesięciu złotych. Nie sposób nie wspomnieć tutaj także o okresie umowy. Większość z nich zawieranych jest na wskazany okres, ale w niektórych przypadkach nie musimy się wiązać długimi umowami. Wreszcie bardzo istotną kwestią jest liczba i zakres tematyczny kanałów. Nowoczesna telewizja Wi-Fi powinna również zapewniać sporą wygodę. Nagrywanie programów i przechowywanie ich przez określony czas na dekoderze z nagrywarką, przewijanie programu do początku czy odtwarzanie go na kilka dni wstecz – to cechy wygodnej telewizji przez Wi-Fi. Na tego typu rozwiązania możemy liczyć u wielu polskich operatorów, jak np. INEA lub Netia.

Dostawca telewizji Wi-Fi – na którego warto postawić?

W Polsce działa wielu operatorów telewizji Wi-Fi. Jeśli chodzi o ofertę programową, jest ona u wszystkich z nich podobna, choć podział kanałów na poszczególne pakiety w przypadku INEA, Vectry lub Orange może się różnić. Biorąc pod uwagę wszystkie parametry, godnym polecenia operatorem telewizji Wi-Fi jest INEA. Najlepszy dostawca usług internetowych oferuje nie tylko najszybszy Internet w Polsce, ale udostępnia telewizję Wi-Fi za pośrednictwem wysokiej klasy bezprzewodowego dekodera. Tym, co także wyróżnia ofertę INEA i sprawia, że inni dostawcy telewizji wciąż starają się jej dorównać, jest aż kilkanaście paczek tematycznych kanałów o wysokiej jakości obrazu. W INEA lista kanałów w poszczególnych paczkach jest długa. Co więcej, wybierając takie paczki, nie trzeba wiązać się długą umową. Większość z nich ma miesięczny okres lojalnościowy. Oznacza to, że przed zakończeniem każdego miesiąca świadczenia możemy
z nich zrezygnować i nie będziemy ponosić z tego tytułu dodatkowych kosztów.

Ostateczna decyzja o wyborze oferty operatora telewizji przez Wi-Fi powinna być efektem analizy dostępności operatorów w danej lokalizacji, ich oferty, cen i jakości połączenia. W ten sposób wybierzemy rozwiązanie idealnie dopasowane do naszych potrzeb.