Już za kilka dni "elką" będzie można jechać na egzamin do Milicza. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu rozpocznie funkcjonowanie milicki, zamiejscowy oddział Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze. Pierwszych kursantów już można zobaczyć na ulicach Milicza.

Filie WORD-u już od pewnego czasu funkcjonują w innych mniejszych miastach powiatowych. W czerwcu ubiegłego roku filia WORD-u powstała chociażby w niewiele większej od Milicza Kamiennej Górze. Miasto Milicz po ponad 20-stu latach przerwy chce przywrócić możliwość zdawania egzaminów na miejscu. I ma do tego partnera czyli szefostwo WORD-u z Jeleniej Góry, który od kilku lat tworzy zamiejscowe ośrodki egzaminacyjne.

Siedziba oddziału WORD Milicz znajduje się w budynku Centrum Aktywności Lokalnej na placu Ks. Waresiaka (1 piętro). Z kolei plac manewrowy przygotowany jest przy Szkole Podstawowej nr 1.

Z Krotoszyna do Milicza będzie się można dostać samochodem w niecałe półgodziny. Z pewnością powstanie ośrodka WORD w Miliczu będzie dobrą alternatywą dla osób zamieszkujących powiat krotoszyński oraz inne ościenne.