Pobił ponad 80-letnią matkę laską, a wszystko po to, by zdobyć 10 złotych. Kobieta doznała obrażeń narządów wewnętrznych i potrzebowała pomocy medycznej. Wtedy okazało się, że syn znęca się nad kobietą od lat. Mężczyzna usłyszał zarzuty i trafił do aresztu. Za przemoc fizyczną i wyłudzenia grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie ustaliła, że mężczyzna od lat znęcał się nad matką. I zawsze wyglądało to tak samo. 53-latek pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, ubliżał kobiecie i używał przemocy – popychał ją, ciągnął staruszkę za włosy i groził jej pozbawieniem życia.

Wszystko dla pieniędzy. W sumie, według poszkodowanej wyłudził od niej w ten sposób 2 tysiące złotych. W trakcie ostatniej awantury zażądał 10 złotych. – Żeby je zdobyć uderzał pokrzywdzoną drewnianą laską, w wyniku czego kobieta doznała obrażeń ciała, które skutkowały uszkodzeniami narządów na okres poniżej 7 dni – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty znęcania się nad matką i wymuszenia rozbójniczego. Grozi mu do 10 lat więzienia. Ze względu na bezpieczeństwo kobiety krotoszynianin trafił na 3 miesiące do aresztu.

Źródło: faktykaliskie.pl