Ciekawy pomysł planują wprowadzić nasi sąsiedzi z Ostrzeszowa. Miejscowy Starosta zwrócił się do GDDKiA o czasomierze przy sygnalizacji świetlnej na DK 11. Być może już niedługo jadąc na południe będziemy mogli z nich korzystać. Czy podobne rozwiązanie przydałoby się w naszym mieście?

W związku z powtarzającymi się wnioskami mieszkańców Ostrzeszowa i okolicznych miejscowości oraz interpelacjami radnych zgłaszanymi na XL sesji Rady Powiatu, starosta ostrzeszowski zwrócił się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu o zainstalowanie czasomierzy na dwóch skrzyżowaniach w ciągu drogi krajowej nr 11.

Chodzi o czasomierze wskazujące czas pozostały do zmiany świateł na skrzyżowaniu jedenastki z ul. Kościuszki i z ul Piastowską. 
Wniosek jest podyktowany tym, że droga krajowa nr 11 ma charakter przelotowy i często bywa tak, że kierowcy (w szczególności samochodów ciężarowych) dojeżdżając do skrzyżowania starając się skorzystać z zielonego światła, nie zawsze wyhamowują w porę przejeżdżając na tzw późnym żółtym świetle lub na świetle czerwonym – wyjaśnia ostrzeszowski starosta w piśmie do dyrektora GDDKiA w Poznaniu Marka Napierały. Nagminne występowanie takich zdarzeń potwierdzają policjanci pełniący patrole na wspomnianych skrzyżowaniach.