Taki scenariusz może spotkać każdego. Wracasz do domu z urlopu, a tam otwarte drzwi, puste ściany czy wybite okno od strony ogrodu. Co wtedy? Pierwsze, co zrób, to zadzwoń na policję i poczekaj na przyjazd funkcjonariuszy. Co potem?

Uwaga, złodziej wciąż może być w domu!

Dlatego najlepiej, jeśli wezwiesz policję i pod żadnym pozorem nie będziesz wchodzić do środka, chyba że masz pewność, iż w domu nikogo nie ma.

Pamiętaj, że złodziej nie zawsze zostawia drzwi otwarte. Bądź jednak czujny, jeśli zastaniesz niezabezpieczony zamek. W takiej sytuacji również warto pozostać na zewnątrz i jak najszybciej o tym fakcie powiadomić policję.

Jeśli wejdziesz do domu przed przyjazdem policji, to nie sprawdzaj, co zginęło, nie biegaj nerwowo po domu i nie przestawiaj rzeczy. Najpierw pozwól dokonać oględzin policji, a dopiero potem rozejrzyj się po domu. Sprawdź sejf i upewnij się, że nie zginęły Ci również żadne ważne dokumenty czy hasła do kont bankowych.

Zainwestuj w lepsze bezpieczeństwo

Jeśli po włamaniu konieczna jest wymiana zamka w drzwiach, to wykorzystaj tę okazję  i spraw sobie nowoczesny, antywłamaniowy mechanizm. Na rynku znajdziesz wiele ciekawych propozycji. Polecane przez ślusarzy są m.in.zamki antywłamaniowe Gerda. Te w odpowiedniej klasie bezpieczeństwa utrudnią włamywaczom pracę i pozwolą Ci w pełni chronić Twoje mienie. Pogotowie ślusarskie poleca również zamek do drzwi Keso czy Dierre.

Po włamaniu z pewnością przez pierwszych kilka tygodni możesz czuć się nieswojo we własnym domu. Dlatego pomyśl nad monitoringiem i systemem alarmowym. Dobre zamki antywłamaniowe w połączeniu z alarmem pozwolą ci spokojnie zasnąć i mieć pewność, że nikt nie wejdzie do domu podczas Twojej nieobecności.

Który zamek będzie dla Ciebie odpowiedni?

Na wypadek włamania warto się ubezpieczyć, zwłaszcza jeśli w domu trzymasz większą sumę pieniędzy, biżuterię czy inne cenne przedmioty. Jeśli nie odzyskasz skradzionych przedmiotów, rekompensatą może być choćby częściowe odszkodowanie.

Kolejnego zamka nie montuj samodzielnie. Zdaj się na pogotowie ślusarskie, które zadba o profesjonalny montaż zamka antywłamaniowego.To bardzo ważne, by mieć pewność, że dobrze zabezpieczysz swoje mienie przed złodziejami. Ślusarz także doradzi, czy warto wymienić drzwi na lepszej klasy antywłamaniowe, a także podpowie czy konieczna jest wymiana zamków również w garażu czy w bocznych drzwiach.