Od wczoraj poprzez aplikację WhatsApp rozsyłana jest fałszywa wiadomość dotycząca jednego z najpopularniejszych sieci niemieckich supermarketów - Lidla.

Ludzie otrzymują wiadomość o treści:

"Hej, Lidl rozdaje *vouchery o wartości 1000PLN* ?. Ja swój już mam. Odbierzcie swój, póki jeszcze trwa promocja hxxp://lidl-pl.com Podziękujecie mi później."

Po wejściu w wyżej podany link przekierowuje Nas na fałszywą stronkę, która jest rzekomo konkursem na Voucher o wartości 1000zł na zakupy w supermarkecie Lidl. Strona, która masowo jest w ostatnich dniach masowo rozsyłana do odebrania Vouchera służy tylko i wyłącznie do wykradnięcia Waszych danych osobowych. Także jeśli otrzymaliście, od któregoś z Waszych znajomych taką wiadomość poinformujcie go o tym, że prawdopodobnie padł ofiarą oszustwa i wykradziono jego dane osobowe.

Po wejściu w link przysłany przez znajomego otwiera Nam się taka oto strona:Przechodzimy jakąś ankietę i wypełniamy zadania, aby zdobyć Voucher. Oczywiście pod ankietą celowo zostały dodane fałszywe komentarze sugerujące, że rzeczywiście można tutaj coś dostać.
Są nawet załączone przerobione zdjęcia z rzekomym Voucherem.Po zrobieniu całej ankiety otrzymujemy fałszywą wiadomość, że wygraliśmy konkurs.Na koniec pozostaje Nam jeszcze jedno zadanie. Rozesłać wirusa do 10 innych znajomych.Po wysłaniu tych 10 zaproszeń ukaże Nam się formularz, który wyłudza dane osobowe:
I takim oto sposobem przekazaliście hakerom dane osobowe w zamian za Voucher o wartości 1000 złotych na wydanie w Lidlu, którego w rzeczywistości nigdy nie dostaniecie. Przekażcie tą informację znajomym!