Ciężarne pacjentki w okresie od 3 do 7 lipca powinny unikać krotoszyńskiego szpitala i w razie konieczności wybrać placówkę medyczną w innym mieście ze względu na czasowe zamknięcie oddziału ginekologiczno-położniczego spowodowanego brakiem lekarzy.

Pacjentki, które w wyżej wymienionym terminie miały wyznaczone planowe wizyty powinny skontaktować się ze swoimi lekarzami prowadzącymi oraz powinny wybrać się do szpitali w sąsiednich miejscowościach.

Jeżeli zaistnieje konieczność skorzystania z badania KTG to pacjentki w ciąży mogą udać się do Poradni Położniczo-Ginekologicznej w Krotoszynie po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym. W nagłych przypadkach i pilnej pomocy pacjentki mogą zgłaszać się na krotoszyński SOR przy ulicy Mickiewicza 21, gdzie zostanie im udzielona kwalifikowana pierwsza pomocy, a także zostaną podjęte decyzje co do dalszego postępowania.

Problem z lekarzami pojawił się z powodu złożenia przez nich wypowiedzenia kontraktów. Jak wynika z nieoficjalnych informacji lekarze poinformowali dyrekcję szpitala, że wrócą do pełnienia dyżurów, kiedy na oddziale będą na stałe już obsadzone stanowiska ordynatora oaz zastępcy anestezjolog.

W okresie od 3 lipca do 7 lipca krotoszyński szpital w zastępstwie za oddział ginekologiczno-położniczy radzi odwiedzić szpitale w sąsiednich miastach, np.

-Szpitalna 1, 63-200 Jarocin
-Generała Grota-Roweckiego 6, 63-900 Rawicz
-Grzybowa 1, 56-300 Milicz
-ul. Limanowskiego 20-22, 63-400 Ostrów Wielkopolski
-Poznańska 125A, 63-300 Pleszew