Już w przyszłym tygodniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpocznie remont drogi krajowej numer 15 w obrębie starego miasta w Koźminie Wielkopolskim. Remont obejmie ulice takie jak L. Wiatrolika, Stary Rynek, T. Kościuszki, S. Staszica, Krotoszyńska oraz Klasztorną. W związku z zaplanowaną modernizacją drogi krajowej mieszkańcy Koźmina mogą spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym.

W ramach modernizacji drogi odbędzie się frezowanie oraz położenie nowej nawierzchni asfaltowej i wymiana krawężników przy chodnikach, regulacja kratek ściekowych i włazów. Remontowi ulegną również wysepki przy przystankach autobusowych na Starym Rynku, gdzie płyty chodnikowe zostaną usunięte, a na ich miejsce zostanie wyłożona kostka polbruk.

W związku z przeprowadzanymi pracami modernizacyjnymi zmianie ulegnie wygląd i organizacja ruchu na jednym z głównych koźmińskich skrzyżowań przy krajowej 15`nastce łączącym ulicę Klasztorną, Cieszyńskiego oraz Jana Pawła II. Klomby zostaną usunięte co sprawi, że skrzyżowanie będzie znacznie bezpieczniejsze i funkcjonalne zarówno dla kierowców jak i pieszych.

"Jeśli zajdzie konieczność, to  zarządca drogi wprowadzi zmianę organizacji ruchu, o czym będziemy mieszkańców miasta i gminy Koźmin Wlkp.  na bieżąco informować" - zapewnia zastępca burmistrza Jarosław Ratajczak.