We wtorek 02.09 2019 roku przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminie Wielkopolskim odbyło się oficjalne przekazanie umowy dotacyjnej do zakupu średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego dla koźmińskiej OSP.

W spotkaniu oprócz władz samorządowych i przedstawicieli OSP uczestniczyli parlamentarzyści z regionu: Łukasz Mikołajczyk, Jan Dziedziczak, Jan Mosiński oraz Tomasz Ławniczak, a także Marlena Maląg – prezes zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Spotkanie rozpoczął Burmistrz Maciej Bratborski, który powitał przybyłych gości. W przemowie można było usłyszeć podziękowania druhom za ofiarną służbę oraz zapewnienie, że samorząd gminny będzie starał się asygnować jak najwięcej środków budżetowych na ochronę przeciwpożarową.

Osobne podziękowania Burmistrz skierował w stronę posła Jana Dziedziczaka, który udzielił największego wsparcia w momencie wystąpienia przez OSP o dofinansowanie. Umowę prezesowi OSP w imieniu Komendanta Głównego PSP wręczył Komendant Powiatowy PSP w Krotoszynie starszy brygadier mgr inż. Jacek Strużyński.

Należy zaznaczyć, że OSP oprócz środków z Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego uzyskało dofinansowanie również z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Gminy Koźmin Wielkopolski.

tekst: dh Adam Niedziela [UMiG KOŹMIN WLKP.]
foto: dh Szymon Sikora