W poniedziałek po godzinie 18 doszło do dwóch kolizji na drodze Odolanów - Sulmierzyce.

Z relacji jednego ze świadków wynika, że tir wyprzedzał traktor i podczas tego manewru złapał pobocze. Kierowca tira zakończył swoją jazdę w rowie. Kierowca traktora chciał zawrócić i sprawdzić czy kierowca tira nie potrzebuje pomocy. W tym czasie doszło do kolejnej kolizji traktora z osobówką Renault Scenic.


Na miejscu pracowały 4 zastępy straży pożarnej w tym 2 OSP Odolanów oraz 2 wozy PSP Ostrów Wielkopolski i dwa radiowozy. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Droga pozostaje nieprzejezdna, a policjanci wytoczyli objazdy na tej trasie. Kierowcy poruszający się z Odolanowa w stronę Sulmierzyc powinni kierować się przez miejscowość Uciechów. Jadąc w przeciwnym kierunku, najlepiej kierować się na Chwaliszew. Ruch zostanie przywrócony po tym jak załadunek tira zostanie przełożony, po czym auto ciężarowe zostanie wyciągnięte z rowu.
Aktualizacja 20.08.2019r. godzina 3:00


Około godziny 23:00 na miejsce dotarł ciągnik siodłowy z firmy transportowej, a po paru minutach nadjechał ciężki sprzęt ratownictwa drogowego z firmy pomocy drogowej. Akcja wyciągania zestawu z rowu trwała blisko 4 godziny. Na szczęście uszkodzenia naczepy nie były zbyt duże co pozwoliło na podczepienie jej bez konieczności przeładowywania towaru pod ciągnik siodłowy, który wcześniej przyjechał na miejsce zdarzenia, a rozbitą ciężarówkę odholowała ekipa pomocy drogowej.

Zastępy Straży Pożarnej oraz Policja zakończyły swoje działania około godziny 2:45 po czym wróciły do miejsc stacjonowania. Ruch odbywa się już płynnie bez żadnych utrudnień.