Ojciec Święty złożył podziękowania dla wszystkich funkcjonariuszy, którzy od kilku dni dbali o bezpieczeństwo uczestników uroczystości w Krakowie. Nad bezpieczeństwem czuwało ponad 17 tys. policjantów, w tym również policjanci Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

W zabezpieczeniu uroczystości nie mogło zabraknąć również policjantów Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. Łącznie do Krakowa pojechało 5 funkcjonariuszy z Krotoszyna. Do codziennych obowiązków naszych funkcjonariuszy należało zabezpieczanie tras przejazdów papieskiej kolumny, organizacja oraz pilnowanie porządku na drogach, które prowadziły do miejsc spotkań z Papieżem Franciszkiem, a także pomoc kierowcom, którzy musieli odnaleźć się na drogach małopolski z powodu licznych utrudnień w organizacji ruchu spowodowanych ŚDM.

Podczas całego pobytu nie odnotowano żadnych poważniejszych wydarzeń, a wrażenia i doświadczenia z przeprowadzanych akcji podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, na pewno zostaną długo w ich pamięci.