Ze względu na złe warunki na drogach w ciągu dnia doszło do kilku bardzo niebezpiecznych wypadków na drogach powiatu krotoszyńskiego i ostrowskiego.

W środę, 5 grudnia w godzinach porannych doszło do wypadku skutera z samochodem Audi A6 w Brzozie k. Krotoszyna.

-Informacja wpłynęła do nas o godz. 9:34 o zdarzeniu drogowym w miejscowości Brzoza. Na miejscu ustalono wstępnie, że kierujący samochodem marki Audi A6, mieszkaniec Sopotu wyprzedzał motorower, którym kierował mężczyzna, mieszkaniec Rozdrażewa, który wykonywał manewr skrętu w lewo. Uczestnicy byli trzeźwi. W wyniku tego zdarzenia kierujący motorowerem doznał obrażeń ciała powyżej dni siedmiu. W związku z powyższym na miejscu dokonano oględzin miejsca. Oględziny zarówno motoroweru, pojazdu, przesłuchani zostali uczestnicy zdarzenia i będzie to wyjaśniane szczegółowo - poinformował nas aspirant Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.W środę, 5 grudnia w godzinach porannych doszło do dwóch kolizji w Henrykowie.

Do jednego doszło na trasie Rozdrażew-Krotoszyn. Informacja wpłynęła o godz. 5:45. -Samochód wpadł w poślizg i padł do rowu. Na miejscu ustalono, że kierujący samochodem marki Fiat Seicento, nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni i w wyniku czego wpadł w poślizg i wpadł do rowu. W pojeździe był również pasażer, na szczęście nikomu nic się nie stało. Sprawca trzeźwy i ukarany mandatem karnym w wysokości 250 zł - poinformował nas aspirant Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Do kolejnego zdarzenia doszło kilkadziesiąt minut później, a informacja wpłynęła do KPP o godz. 8:25. Tym razem do kolizji doszło na trasie Henryków-Brzoza. -Jak ustalono na miejscu, kobieta mieszkanka Rozdrażewa, kierująca samochodem marki Toyota, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, zjechała na przeciwny pas drogi i uderzyła w prawidło jadący samochód Opel Mokka. Na szczęście nikomu nic się nie stało, uczestnicy zdarzenia trzeźwi i kobieta została ukarana mandatem w wysokości 250 zł dodał aspirant Piotr Szczepaniak.W środę, 5 grudnia doszło do kolejnej kolizji aut. Tym razem na ul. Witosa ok. godz. 12:30 zderzyły się Peugeot oraz Audi.Dzisiaj, 5 grudnia około godziny 18:10 w miejscowości Biadaszki zderzyły się dwa samochody osobowe, poszkodowane zostały 2 osoby. Na miejscu pracują 4 zastępy Straży Pożarnej w tym OSP Odolanów, OSP Raczyce, OSP Sulmierzyce (zawrócone) i GCBA ciężki wóz gaśniczy z PSP Ostrów Wielkopolski, Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego. Droga jest całkowicie zablokowana, policja wyznacza objazdy od strony miejscowości Sulmierzyce przez Uciechów lub Chwaliszew.

Kierująca samochodem osobowym jadąc od strony miejscowości Odolanów z niewyjaśnionych jak na razie dotąd przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w jadący z naprzeciwka pojazd.

Foto: Infostrow.pl

Źródło: krotoszyn.naszemiasto.pl