Atrakcyjnie położona stolica Wielkopolski jest ważnym ośrodkiem kultury, nauki czy biznesu. Poznań znajduje się w czołówce miast, które cieszą się największą popularnością wśród studentów czy osób poszukujących zatrudnienia. Duży wpływ na to ma niski wskaźnik bezrobocia, cyklicznie odbywające się międzynarodowe imprezy kulturalne i targi pracy. Ogromny potencjał miasta dostrzegli inwestorzy oraz deweloperzy, którzy budują tu kolejne osiedla mieszkaniowe.

Rynek nieruchomości w Poznaniu

Stolica województwa wielkopolskiego jest podzielona na 42 jednostki pomocnicze zwane osiedlami. Na terenie praktycznie każdego regionu powstają nowe inwestycje deweloperskie z rozbudowaną infrastrukturą miejską i dostępem do licznych terenów rekreacyjnych. Mieszkańcy Poznania nie mogą narzekać na miejskie połączenia komunikacyjne czy brak okazji do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Ciekawa oferta kulturalna sprawia, że nie brakuje chętnych na przeprowadzkę do tego miasta. Wiele do zaoferowania ma także poznański rynek nieruchomości.

 

Choć Stare Miasto nie spada z podium, to z pewnością warto zapoznać się z ofertą deweloperów budujących kolejne osiedla mieszkaniowe w dogodnych lokalizacjach. Na uwagę zasługują nieruchomości w Strzeszynie, Piątkowo, na Ławicy oraz nowe mieszkania na sprzedaż w Jeżycach w Poznaniu. Skoncentrowane wokół Rynku Jeżyckiego osiedle wyróżnia się zabytkową architekturą i jest zamieszkiwane przez około 80 tys. osób. Mieszkańcy Jeżyc cenią sobie dobry dojazd do centrum, a także pozostałych części miasta.

 

Popularne osiedla stolicy Wielkopolski

Poznański rynek nieruchomości jest dynamiczny i mocno zróżnicowany. Podobnie jak ceny, które potrafią momentami poszybować znacznie w górę. Najwięcej dostępnych ofert znajdziemy w wielorodzinnym budownictwie. Spośród polecanych inwestycji deweloperskich warto wymienić osiedla zlokalizowane na Starym Mieście, takie jak Karpia 22 etap 2 czy Enter. Oferowane mieszkania usytuowane są w spokojnej i klimatycznej okolicy.

 

Do polecanych nieruchomości należą Nasze Jeżyce, Trójpole, Ellada Park, Goplana bud. B, Zacisze Strzeszyn. Nowe inwestycje mieszkaniowe znajdują się na terenie dzielnicy Jeżyce, a większość z nich zostanie oddana do użytku w 2022 roku. Nowoczesne osiedla mieszkaniowe powstały z myślą o osobach, którym zależy na atrakcyjnej lokalizacji oraz poczuciu komfortu. Przy okazji warto też wymienić inwestycję Grunwald czy Świerzawska 4.

 

Obecnie w Poznaniu dostępnych jest wiele ofert sprzedaży mieszkań czy domów o zróżnicowanej powierzchni użytkowej pochodzących z rynku pierwotnego. Oddzielny segment rynku deweloperskiego w stolicy Wielkopolski stanowią mikroapartamenty i lokale inwestycyjne. W większości takich obiektów komercyjnych znajdują się pralnie samoobsługowe, sale konferencyjne, salony SPA, kluby fitness lub siłownie.