Niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego powstaje największa wylęgarnia drobiu w Europie.

Ekologiczna hodowla, stały nadzór weterynaryjny oraz wysokie standardy technologiczne, to główne założenia największej wylęgarni drobiu wodnego w Europie. Już w listopadzie, zostanie wmurowany kamień węgielny pod budowę w Przedoborowie (gmina Mikstat, województwo wielkopolskie).
Opolska Spółka PB Baumar Sp. z o.o. Sp. K. z siedzibą w Polskiej Nowej Wsi, została Generalnym Wykonawcą tego przedsięwzięcia. Inwestorem jest AMI – największy hodowca kaczek i gęsi w Polsce.
- Bardzo nas cieszy możliwość pracy przy powstawaniu wylęgarni w Przedborowie. Jesteśmy przekonani, że ta inwestycja, a co za nią idzie - rozwój technologiczny – z pewnością będą odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na produkty Inwestora na rynku – mówi Marcin Szemainda, Prezes Zarządu PB Baumar Sp. z o.o. Sp. K.

Inwestor – firma AMI – której właścicielami są Państwo Marek i Irena Aksamsy, to największy producent kaczek i gęsi w Polsce. Działalność firmy możemy podzielić na dwa główne kierunki: produkcja drobiu wodnego i wędlin. Od 2011 roku, aż 70 milionów produktów, zostało dostarczonych do 13 krajów Europy.