Uwaga kierowcy – dziś wzmożone działania policji! Na drogach w całej Polsce, także naszego miasta i całego powiatu, będzie można spotkać większą niż zwykle liczbę patroli wyposażonych w urządzenia do pomiaru prędkości. Kierowcy muszą się liczyć z mandatami, a nawet utratą prawa jazdy.

Prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków. Stąd powtarzane przez policję wzmożone kontrole drogowe. - Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi – zapowiada asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji. - Ponadto przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Funkcjonariusze apelują do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. - Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań – przypomina asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Źródło: faktykaliskie.pl