Trwa rekrutacja do policji na terenie województwa wielkopolskiego. Najbliższy termin przyjęcia kandydatów to 23 maja.

Planowane limity przyjęć do służby w terenach:
23 maja 2017 r.- 78 osób,
22 sierpnia 2017 r.- 57 osób,
12 grudnia 2017 r.- 50 osoby.

W pierwszej kolejności, przyjęcia do służby w Policji realizowane będą do: Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Przyjęcia do pozostałych jednostek organizacyjnych Policji województwa wielkopolskiego, tj. w: Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Komendach Miejskich Policji w Lesznie, Kaliszu i Koninie, Komendach Powiatowych Policji w: Chodzieży, Czarnkowie, Gnieźnie, Gostyniu, Grodzisku Wlkp., Jarocinie, Kępnie, Kole, Kościanie, Krotoszynie, Międzychodzie, Nowym Tomyślu, Obornikach, Ostrowie Wlkp., Ostrzeszowie, Pile, Pleszewie, Rawiczu, Słupcy, Szamotułach, Śremie, Środzie Wlkp., Turku, Wągrowcu, Wolsztynie, Wrześni, Złotowie.

Służbę w policji może pełnić:
-obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
-korzystający z pełni praw publicznych,
-co najmniej średnie wykształcenie,
-posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
-dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.


Policjanci krotoszyńskiej komendy wzięli udział w Targach Edukacyjnych i Targach Pracy, które odbyły się w Hali Widowiskowo – Sportowej w Krotoszynie. Targi zorganizowane były szczególnie dla uczniów szkół gimnazjalnych. Zaproszono do udziału w imprezie również służby mundurowe.

15 marca br. nasi policjanci gościli na Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Hali Widowiskowo - Sportowej w Krotoszynie. Młodzież spotkała się z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych, którzy przedstawili swoją ofertę edukacyjną. Poza przedstawieniem szerokiej oferty każdej ze szkół, odbyła się również część oficjalna, w której analitycy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie zaprezentowali "magiczny" pokaz chemiczny. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 umilił czas koncertem Zespołu „Dwójka”.

W targach wzięli udział także nasi policjanci. Zainteresowani mogli dowiedzieć się czym jest służba w Policji i jakie zagrożenia są z tym związane. Policjanci odpowiadali na pytania zadawane przez osoby zainteresowane zawodem Policjanta.

Ponadto w targach udział wzięli przedstawiciele firm powiatu krotoszyńskiego, a także spoza naszego powiatu.