W środę 5 czerwca przed godziną 23:00 na krotoszyński SOR przetransportowany został przez Zespół Ratownictwa Medycznego 25-letni mężczyzna z Borzęciczek w stanie upojenia alkoholowego.

Mężczyźnie po przyjęciu na oddział zostały podane zalecone leki. 25-latek był bardzo pobudzony, agresywny i wulgarny, obrażał wyzwiskami personel medyczny i nie podejmował z nimi żadnej współpracy.

W pewnej chwili agresywny pacjent wstał i podszedł do lekarza wobec, którego zrobił ruch jakby chciał uderzyć go głową, jednak w ostatniej chwili się wycofał by następnie zacząć wymachiwać pięściami i próbować dwukrotnie uderzyć lekarza, który na szczęście skutecznie uniknął ciosów.

Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol policji, który zainterweniował bardzo szybko. Policjanci byli świadkami próby pobicia lekarza dlatego też od razu obezwładnili agresora i przewieźli go na policyjny dołek do wytrzeźwienia.

- 29 kwietnia w Sądzie Rejonowym w Krotoszynie zapadł wyrok skazujący w sprawie mężczyzny, który 5 stycznia, będąc pod wpływem alkoholu, podczas interwencji medycznej ratującej jego zdrowie i życie, zaatakował naszych ratowników medycznych, mających status funkcjonariuszy publicznych. Mamy nadzieję, że i w obecnym przypadku będzie tak samo i sprawca ataku na lekarza zostanie surowo ukarany - mówi Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SPZOZ w Krotoszynie w rozmowie z portalem krotoszyn.naszemiasto.pl.