Dzisiaj 13.08.2019 r. po godzinie 6:00 doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Tatary na drodze prowadzącej z Koźmina do Grębowa z udziałem samochodu osobowego marki Peugeot.

Na miejsce zadysponowano 3 zastępy Straży Pożarnej w tym OSP Koźmin Wielkopolski, 2 z PSP Krotoszyn, Policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że doszło do kolizji pojazdu osobowego. W momencie przybycie na miejsce jednostek ochrony przeciwpożarowej poszkodowana osoba podróżująca pojazdem znajdowała się pod opieką przybyłego wcześniej na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego.
 
Działania Straży Pożarnej polegały na odłączeniu akumulatorów oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie po zakończeniu czynności przez policję na usunięciu pozostałości po kolizyjnych.

Działania trwały niecałe 3h po czym zastępy wróciły do miejsc stacjonowania.

Aktualizacja 10:30

Po przebadaniu 49-letniego mężczyzny alkomatem okazało się, że ma aż ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za popełnione przestępstwo kierowca odpowie przed sądem. W więzieniu może spędzić nawet do 2 lat.


Źródło i foto: OSP Koźmin Wielkopolski - Szymon Sikora