Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Krotoszynie zatrzymali 23-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich sprzedaż i udzielanie. Do policyjnego depozytu trafiło ponad 166 gramów marihuany i 25 tabletek ecstasy. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie ustalili, że jeden z mieszkańców gminy Kobylin, może posiadać środki odurzające. Kiedy zauważyli młodego mężczyznę poruszającego się samochodem zatrzymali go do kontroli. Mężczyzna w saszetce zawieszonej na ramieniu posiadał przy sobie młynek metalowy z zawartością marihuany. 

Policjanci w mieszkaniu 23-latka sprawdzili podczas przeszukania znaleźli ponad 166 gramów suszu zielono - brunatnego, woreczki strunowe, środki odurzające w postaci tabletek – 25 sztuk oraz 2 wagi. Po zbadaniu zabezpieczonych substancji testerem narkotykowym, okazało się, że jest to marihuana oraz tabletki ecstasy.

23 – letni mieszkaniec gm. Kobylin, usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Ponadto usłyszał również zarzuty sprzedaży i udzielania środków odurzających,a także dokonanie wewnątrzwspólnotowego nabycia środka odurzającego z art. 55 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Decyzją Sądu mężczyzna dostał środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.