Jeszcze w 2019 roku do szpitala w Krotoszynie trafi nowoczesny ambulans, który zastąpi dotychczasowy i wysłużony już na podstacji w Koźminie Wielkopolskim. Środki na zakup nowego ambulansu pochodzić będą z Ministerstwa Zdrowia, które zamierza sfinansować zakup 14 takich pojazdów, które rozmieszczone zostaną na terenie całej Wielkopolski.

9 września w Koźminie Wlkp. miało miejsce podpisanie umowy dotyczącej uzyskania przez szpital w Krotoszynie dofinansowania w wysokości 400.000 zł na zakup nowego ambulansu. Pieniądze te zostaną przekazane szpitalowi po rozstrzygnięciu przetargu i zakupie karetki. Umowę o dofinansowanie podpisali: Janusz Cieszyński – wiceminister zdrowia i Krzysztof Kurowski – dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie.

Szpital ogłosił przetarg na zakup nowego ambulansu. Wpłynęła jedna oferta, która przewyższa jednak kwotę dofinansowania i wynosiła ona 511.595,04 zł, dlatego SPZOZ unieważnił ten przetarg. W najbliższych dniach zostanie ogłoszony drugi przetarg na zakup ambulansu. Mamy nadzieję, że jego rozstrzygnięcie pozwoli nam na kupno karetki do podstacji pogotowia ratunkowego w Koźminie Wlkp. - informuje Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SPZOZ w Krotoszynie

Do końca 2019r. w całej Wielkopolsce zakupione zostanie 14 ambulansów na kwotę około 6 000 000 złotych. Umowa przekazania promesy na zakup nowego pojazdu została podpisana z dyrektorem krotoszyńskiego szpitala oraz Wiceministrem Zdrowia - Januszem Cieszyńskim.