Najskuteczniejszym sposobem, aby zgubić zbędne kilogramy i nadprogramowe centymetry w pasie jest połączenie odpowiednio zbilansowanej diety z treningami. W niektórych przypadkach jednak cały proces trwa długo, co może skutecznie zniechęcić. W takiej sytuacji najlepiej sięgnąć po spalacze tłuszczu, czyli specjalne suplementy diety przyspieszające odchudzanie.

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się wykorzystać spalacze tłuszczu. To  suplementy diety, których podstawowym zadaniem jest aktywowanie procesów wspomagających spalanie tkanki tłuszczowej. Warunkiem koniecznym jest jednak, aby nie przekraczać dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla  swojego organizmu. Ostatecznie działanie preparatu zależy od składu. Podpowiadamy, jak dobrać odpowiednie spalacze tłuszczu do indywidualnych potrzeb.

Jak działają spalacze tłuszczu?

Spalacze tłuszczu w zależności od składników aktywnych mogą działać na różne sposoby. Najpopularniejsze suplementy diety z tej grupy opierają się na stymulacji termogenezy, która ma znaczący wpływ na utrzymanie prawidłowej wagi. W procesie tym przy pomocy kofeiny zostaje podwyższona temperatura ciała, a tym samym przyspiesza metabolizm. Dzięki temu organizm może spalić nawet kilkaset kalorii więcej. Co więcej, pod wpływem działania spalaczy tłuszczu zachodzi lipoliza, czyli uwalnianie kwasów tłuszczowych i glicerolu z komórek. Pobudza to organizm do wykorzystania zapasów tłuszczów.

Aktualnie wyróżnić można różne rodzaje spalaczy tłuszczu, co ułatwia dopasowanie odpowiedniego preparatu do indywidualnych potrzeb. Wśród nich znajdują się propozycje, takie jak:

  • spalacze termogeniczne, czyli podwyższające temperaturę ciała,
  • blokery kortyzolu hamujące wydzielanie hormonu stresu,
  • reduktory apetytu zapewniające uczucie sytości przez dłuższy czas,
  • boostery metabolizmu wspomagające procesy metaboliczne.

Stosowanie tych preparatów to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto ma już ma za sobą pierwsze kroki w redukcji tkanki tłuszczowej i doszedł do momentu, w którym proces ten jest utrudniony.

Na co zwrócić uwagę wybierając spalacze tłuszczu?

Przed zastosowaniem spalaczy tłuszczu należy odpowiednio dobrać rodzaj preparaty, co ułatwi osiągnięcie dobrego efektu w optymalnym czasie. W tym celu warto zasięgnąć porady dietetyka, trenera lub lekarza. Należy też pamiętać, że tego typu suplementy diety są jedynie dodatkiem, a podstawą skutecznego odchudzania jest zmiana nawyków - odpowiednio zbilansowana dieta oraz regularna aktywność fizyczna.

Przy wyborze odpowiedniego spalacza tłuszczu największe znaczenie ma skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Zachowanie równowagi w organizmie sprzyja bowiem spalaniu tkanki tłuszczowej. Najlepiej dokładnie zapoznać się ze składem, a także sposobem i mocą działania wybranego produktu, aby był zoptymalizowany w zależności od potrzeb organizmu. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na czynniki, takie jak intensywność i częstotliwość treningów, czas trwania suplementacji czy ilość nadprogramowych kilogramów do zrzucenia.