Dwa dni - tylko tyle dzieli nas od tegorocznego finału Szlachetnej Paczki. W Krotoszynie utworzono magazyn szlachetnej paczki, gdzie nadal kilka rodzin z Trzebnicy czeka na pomoc. Na szlachetnapaczka.pl można poznać najpilniejsze potrzeby rodzin. Pani Marta i Bogusław to jedna z rodzin, które czekają na swoich ofiarodawców.

Pani Marta ( 42 l.) i Pan Bogusław ( 52 l.) mieszkają wraz z niepełnosprawnymi synami Marcinem (25 l.) i Przemkiem ( 22 l.)

Cała rodzina funkcjonowała sprawnie do czasu aż w 2003 roku jeden z synów Pani Marty i Pana Bogusława bez powodu zaczął utykać. Diagnoza okazała się okrutna i przewróciła życie całej rodziny do góry nogami. Dodatkowym ciosem był fakt, że podobne objawy chorobowe zaczęły występować u drugiego z synów. Okazało się, że obaj bracia chorują na dystrofię mięśniową typu Beckera i Duchenne'a. Jest to choroba nieuleczalna, która stale się pogłębia i postępuje. Z każdym dniem Marcin i Przemek wymagają bardziej specjalistycznej opieki i rehabilitacji. Co za tym idzie, potrzeby i wydatki rodziny na leczenie i rehabilitację, stale rosną. Pani Marta nie jest już w stanie sama opiekować się synami. Synowie Pani Marty poruszają się na wózkach inwalidzkich, dom nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. We wszystkich czynnościach związanych z funkcjonowaniem synów oraz domu pomaga Pan Bogusław. Z tego powodu zmuszony został do rezygnacji z pracy zawodowej. Rodzina utrzymuje się jedynie z zasiłku pielęgnacyjnego w wysokości 1406 zł oraz rent socjalnych przyznanych Marcinowi i Patrykowi. Po odliczeniu wydatków związanych z utrzymaniem domu oraz kosztów leczenia na jednego członka rodziny przypada 463 zł. Do tego doliczyć należy koszty związane z rehabilitacją, które rodzina stara się opłacać w miarę swoich możliwości.

Wolontariusze poznali historie rodzin, które napisało życie. Jednak bez Darczyńców nie ma realnej pomocy, dlatego zachęcamy do wyboru rodziny. Paczka dla rodzin ma ogromną wartość – z jednej strony jest to realna pomoc materialna, z drugiej impuls i motywacja, ponieważ razem z paczką Darczyńca daje rodzinie wiarę w lepsze jutro. Szlachetna Paczka zmienia życie obdarowanych ludzi, Darczyńca staje się motywatorem tej zmiany.

Jak zostać Darczyńcą?

  • Wybierz rodzinę. Z internetowej bazy z opisami wybierz tę, dla której przygotujesz pomoc. Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl, wybierz rejon Krotoszyn i poznaj historie rodzin w potrzebie.
  • Zaproś znajomych. Działaj szybko, do finału zostało już tylko kilka dni. Razem łatwiej przygotować paczkę, która będzie realną pomocą i inspiracją do zmiany. To także świetny sposób na integrację w gronie znajomych lub współpracowników.
  • Przygotujcie Paczkę. Zgodnie z listą potrzeb rodziny. W przygotowaniu Paczki wesprze Was wolontariusz, który skontaktuje się telefonicznie.
  • Dostarczcie Paczkę do Magazynu.  8-9 grudnia zawieźcie paczkę do magazynu w Ostrowie. Stamtąd wolontariusz zawiezie ją do rodziny, a Wam przekaże prezent – relację z wręczenia Paczki