Już 1 834 leżanek i rozkładanych foteli dla rodziców, zakupionych przez Orkiestrę w ramach akcji "Leczyć z miłością" trafiło na oddziały pediatryczne w całej Polsce!

Do skandalicznej sytuacji doszło w szpitalu w Miliczu na oddziale dziecięcym. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała tamtejszemu szpitalowi fotele dla rodziców dzieci będących pacjentami szpitala, lecz jak podaje facebookowa strona "Milicz.pl" żaden z tych foteli nie pojawił się na oddziale i stanowią wyposażenie gabinetu pielęgniarek i lekarzy.

Rodzice muszą płacić za pobyt przy dziecku, a tutaj dodatkowo dar fundacji WOŚP, który miał być ułatwieniem dla matek chcących pozostać przy swoich pociechach został wykorzystany w taki sposób.

Poniżej załączamy wpis w.w strony na facebooku:
O całej sprawie poinformowano już fundację WOŚP. Obecnie mieszkańcy i pacjenci szpitala w Miliczu czekają na oficjalne oświadczenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tej sprawie.

Akcja "Leczyć z miłością" powstała jako odpowiedź  na problem w polskich szpitalach związany z brakiem miejsc dla rodziców, którzy chcieliby towarzyszyć swojemu dziecku podczas choroby. Spanie na podłodze, na karimacie, pod łóżkiem, czy na drewnianym krześle należało do codzienności rodziców, którzy ze wszystkich sił starali się pomóc swoim pociechom w powrocie do zdrowia. 
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie mogła przyglądać się temu bezczynnie i postanowiła wyposażyć wszystkie szpitale w Polsce w nowe, kolorowe leżanki i rozkładane fotele dla rodziców. Do dyrektorów szpitali z oddziałami pediatrycznymi zostało rozesłanych 450 listów, w których zarząd Fundacji WOŚP zaapelował o pomoc w rozwikłaniu tego problemu.