Dzisiaj, 2 kwietnia po godzinie 14:00 na Drodze Krajowej nr 15 na trasie Golina-Koźmin Wielkopolski doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów marki Opel Corsa jadącego od strony Jarocina i Renault Kangoo poruszającego się od Koźmina Wielkopolskiego.

Na miejsce zadysponowano 4 zastępy Straży Pożarnej w tym 2 z OSP Golina, 2 z PSP Jarocin, Policję, Zespół Ratownictwa Medycznego i Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik 21 z Michałkowa). 

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, ruch na DK 15 jest całkowicie zablokowany przez co tworzą się spore korki, dlatego też zalecamy w miarę możliwości jechać objazdem.

AKTUALIZACJA 17:47

W miejscowości Wałków kierująca samochodem osobowym marki Peugeot 106 mieszkanka powiatu jarocińskiego z niewyjaśnionych jak na razie dotąd przyczyn zjechała z drogi i uderzyła w przydrożne drzewo. Na miejscu pracowało 5 zastępów Straży Pożarnej w ty 2 z OSP Koźmin Wielkopolski, OSP Wałków oraz 2 z PSP Krotoszyn, Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego. W wyniku zdarzenia mieszkanka powiatu jarocińskiego została przetransportowana do krotoszyńskiego szpitala. Poniżej zdjęcia z tego wypadku:AKTUALIZACJA 16:55 

Otrzymaliśmy informację, że na wyznaczonej trasie objazdowej z DK 15 tj. trasa Wałków - Stara Obra doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Na miejsce udają się zastępy Straży Pożarnej z OSP Koźmin Wielkopolski i PSP Krotoszyn, więcej informacji już niebawem. Uważajcie na siebie. Dzisiaj w naszym regionie dochodzi co chwilę do groźnych wypadków.  

W zdarzeniu w Wałkowie kierująca Peugeotem pochodzi z powiatu jarocińskiego.AKTUALIZACJA 16:50

Kierująca samochodem marki Renault Kangoo 19-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego z gminy Odolanów z niewyjaśnionych jak na razie dotąd przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia się z kierującym 44-letnim mieszkańcem powiatu krotoszyńskiego, który w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Odcinek DK 15 od Wałkowa do Goliny jest całkowicie zablokowany, policja wprowadziła objazdy. - Poinformowała nas rzeczniczka jarocińskiej policji aspirant Agnieszka Zaworska.

AKTUALIZACJA 15:21

Niestety w wyniku wypadku i odniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Opel Corsa. Reanimację poszkodowanego jako pierwsi podjęli funkcjonariusze policji, a następnie ratownicy medyczni. - informuje rzeczniczka prasowa jarocińskiej komendy powiatowej policji aspirant Agnieszka Zaworska.

Policja z Krotoszyna zamyka całkowicie ruch od miejscowości Wałków w kierunku Goliny, prawdopodobnie tak samo sytuacja będzie wyglądać od strony Jarocina do Goliny. Niestety śmierć na miejscu poniosła jedna osoba, dlatego konieczne jest zablokowanie drogi, aby wykonać szczegółowe ustalenia.

Przyczyny tego wypadku będzie wyjaśniać jarocińska policja pod nadzorem prokuratora. Jeżeli w sprawie pojawią się nowe wieści, to na pewno Was poinformujemy.
Zdjęcia: Wypadek w Golinie - OSP Golina k. Jarocina, Wypadek w Wałkowie - Szymon Sikora OSP Koźmin Wielkopolski.