W krotoszyńskim szpitalu z funkcji ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego zrezygnował dr Andrzej Krzyżanowski oraz jego zastępca Tomasz Wojno.

Wypowiedzenie dyrekcja krotoszyńskiego szpitala otrzymała 5 marca 2019r. Mimo to lekarz Andrzej Krzyżanowski zapewnia, że nadal będzie wypełniać wszelkie zobowiązania kontraktowe zgodnie z zawartą umową pomiędzy nim a szpitalem w Krotoszynie.

Dyrekcja szpitala zamierza podjąć dialog z lekarzem w związku z jego rezygnacją, ponieważ w swojej umowie ma zapis mówiący o okresie wypowiedzenia wynoszącym 3 miesiące.

Lekarz Andrzej Krzyżanowski nie obejmuje już funkcji ordynatora oddziału od środy 6 marca 2019r. Pełnomocnik dr Andrzeja Krzyżanowskiego zaprzecza o jakichkolwiek rozmowach z dyrekcją krotoszyńskiego szpitala.

Jak udało się ustalić jednemu z lokalnych portali w krotoszynie - Rezygnacja Andrzeja Krzyżanowskiego ze stanowiska spowodowana jest decyzją dyrektora szpitala w Krotoszynie o przesunięciu do pracy w poradni jednego z lekarzy z oddziału ginekologiczno-położniczego. Takie działanie uniemożliwia obsadę dyżurów i poddyżurów oraz prawidłowego funkcjonowania oddziału ginekologicznego.

Wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym złożył także zastępca ordynatora - lekarz Tomasz Wojno.