To prawdziwa plaga pijanych kierowców na drogach naszego powiatu. W okresie od 22 lutego do 3 marca 2019r. krotoszyńscy funkcjonariusze policji zatrzymali aż 8 kierujących pod wpływem alkoholu.

W dniu 22 lutego 2019 roku o godz. 8.30 w Krotoszynie na ul. Ostrowskiej zatrzymano do kontroli kierującego samochodem marki Toyota. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 0,26 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkańcowi gm. Krotoszyn zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

W dniu 23 lutego 2019 roku kilka minut przed godz. 1.00 w Krotoszynie na ul. Kobylińskiej zatrzymano do kontroli kierującego rowerem. Mieszkańca Krotoszyna poddano badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało 0,77 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

W dniu 25 lutego 2019 roku o godz. 11.50 we Wrotkowie zatrzymano mieszkańca gm. Koźmin Wlkp., który wykonując prace ciągnikiem rolniczym wjechał do rowu. Mężczyzna oświadczył, ze do zdarzenia doszło w wyniku działania oślepiającego słońca. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie wykazało 1,28 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzi KP Koźmin Wlkp.

W dniu 28 lutego 2019 roku o godz. 00.15 w Krotoszynie na ul. Kobylińskiej zatrzymano do kontroli kierującego samochodem marki Seat Leon. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 0,37 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkańcowi gm. Pogorzela zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

W dniu 2 marca 2019 roku o godz. 16.10 w Koźminie Wlkp. na ul. Rynek zatrzymano do kontroli kierującego rowerem. Sprawdzono stan trzeźwości mieszkańca Koźmina Wlkp., które wykazało 0,28 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 500 zł.

W dniu 2 marca 2019 roku o godz. 17.10 w Krotoszynie na ul. Przemysłowej zatrzymano do kontroli kierującego samochodem marki Volvo. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 0,68 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkańcowi Krotoszyna zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

W dniu 3 marca 2019 roku o godz. 00.20 w Koźminie Wlkp. Na ul. Klasztornej zatrzymano do kontroli kierującego samochodem marki VW Golf. Od obywatela Ukrainy wyczuwalna była silna woń alkoholu z ust. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna na drodze publicznej kierował samochodem osobowym pod wpływem alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 1,02 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzi KP Koźmin Wlkp.

W dniu 3 marca 2019 roku o godz. 00.40 Dyżurny KPP Krotoszyn otrzymał informację, że w Orpiszewie na ul. Raszkowskiej kierujący pojazdem Renault Megane może być pod wpływem alkoholu. Pojazd zatrzymano do kontroli. W środku znajdowała się para mieszkańców gm. Krotoszyn. Z uwagi na to, że policjanci nie byli bezpośrednimi świadkami, a informacje osób znajdujących się w pojeździe były rozbieżne, obie osoby zostały zatrzymane w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Mężczyzna w pojeździe po sprawdzeniu stanu trzeźwości miał 0,96 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, kobieta natomiast 1,47 mg/ l alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.