Wczoraj pies rasy amstaff zaatakował trzy osoby w Zdunach koło Krotoszyna, sprawą zajęła się już policja, poszkodowane osoby trafiły do szpitala.

Pies najprawdopodobniej uciekł z posesji i na ulicy zaatakował trzy osoby: 29-letnią kobietę, jej 63-letnią matkę i mężczyznę, który pospieszył im z pomocą. Młoda kobieta jest pogryziona w siedmiu miejscach, starsza w trzech. Obie zostały przez psa przewrócone i poszarpane. Sprawą zajęła się już policja, która prowadzi dochodzenie w kierunku uszkodzenia ciała, ponadto właścicielowi zostały postawione zarzuty o niedopełnieniu obowiązku zaszczepienia swojego psa.

,,Właściciel został przesłuchany w charakterze świadka. Trwają dalsze przesłuchania innych świadków zdarzenia. Ponadto ustaliliśmy, że pies ten nie posiadał aktualnej książeczki szczepień i nie wykluczamy postawienia zarzutu właścicielowi psa. Pies w tej chwili jest na terenie posesji właściciela. Taką decyzję podjął powiatowy lekarz weterynarii, który przez kolejnych 15 dni będzie tego psa odwiedzał monitorował jego stan"- mówiła mł. aspirant Teresa Walkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.