Dzisiaj, 17 lutego około godziny 12:30 w miejscowości Starygród (gmina Kobylin) w szczerym polu doszło do pożaru stogu z balotami.

Na miejscu z pożarem walczy 7 zastępów Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej w tym nowy ciężki wóz gaśniczy z JRG PSP Krotoszyn.

Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany, jednak dogaszanie pożaru ze względu na sporą ilość balotów potrwa prawdopodobnie jeszcze kilka godzin.

Jak relacjonują nam świadkowie - Dym widoczny był z odległości nawet kilkunastu kilometrów, m.in ze Zdun.

Aktualizacja 20:00

-O godz. 12:47 w dniu dzisiejszym do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze balotów słomy pod drewnianym zadaszeniem. Na miejsce zostały skierowany siły i środki Państwowej Straży Pożarnej, jak również Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu krotoszyńskiego. Na miejscu zastano rozwinięty pożar ok. 1000 balotów słomy pod drewnianym zadaszeniem, które uległo spaleniu i w efekcie zawaleniu trwałej konstrukcji. W chwili obecnej na miejscu działa osiem zastępów z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnych. Działania potrwają do późnych godzin wieczornych. Prawdopodobną przyczyną było podpalenie i dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja - poinformował nas młodszy brygadier Tomasz Polak, zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Jak się okazało ogień podłożył 46-letni pijany mężczyzna, mieszkaniec gminy Krotoszyn. W wyniku pożaru spaleniu uległo blisko 1000 sztuk balotów słomy. Piroman zostanie przesłuchany przez policjantów jutro, ponieważ jego obecny stan w jakim się znajduje na to nie pozwala.

Foto: Szymon Sikora - PHOTOSikora