Miała jej pomagać w codziennych czynnościach, a przez prawie trzy miesiące biła i poniżała pensjonariuszkę. Opiekunka, zamiast otoczyć opieką starszą podopieczną jarocińskiego MOPS-u, znęcała się nad kobietą. Kiedy sprawa wyszła na jaw przyznała się do maltretowania. Teraz ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i czeka na akt oskarżenia. 34-latce grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Kobieta miała obowiązek codziennego odwiedzania podopiecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarocinie. Jej zadaniem było m.in. pomaganie w codziennych czynnościach starszej pani i dbanie o jej higienę. Zamiast tego, między 1 kwietnia a 21 czerwca tego roku, postanowiła ją torturować. - Podczas codziennych wizyt u nieporadnej umysłowo i fizycznie ze względu na wiek podopiecznej, zadawała jej ból fizyczny poprzez uderzania ją rękami i powodując u niej obrażenia ciała, a także stosowała wobec kobiety przemoc fizyczną, wyzywając ją słowami wulgarnymi, poniżała i krzyczała – opisuje przebieg tych wizyt Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Agresywna opiekunka została zawieszona w obowiązkach. Ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną i zbliżania do niej na odległość mniejszą niż 200 metrów. Musi też dwa razy w tygodniu stawiać się w jarocińskiej komendzie policji. Kobieta po zatrzymaniu przyznała się do maltretowania podopiecznej, ale nie umiała powiedzieć, dlaczego ją biła i poniżała. 34-letniej mieszkance Jarocina za terroryzowanie starszej pani grozi do 8 lat więzienia.


Źródło: faktykaliskie.pl