Niestety w ubiegłym tygodniu na drogach naszego powiatu nie zabrakło kierowców na tzw. "podwójnym gazie". Czterech nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci krotoszyńskiej komendy.

W dniu 4 marca 2018 roku o godz. 22:35 w Krotoszynie na ul. Ostrowskiej mieszkaniec Krotoszyna kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,41 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

W dniu 8 marca 2018 roku o godz. 20:55 w Krotoszynie na ul. Kościuszki mieszkaniec Starygród kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,40 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

W dniu 9 marca 2018 roku o godz. 7:30 w Krotoszynie na ul. Kopernika mieszkaniec wymienionej miejscowości kierował samochodem będąc w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,16 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

W dniu 6 marca 2018 roku o godz. 19:20 w Konarzewie na ul. Zdunowskiej kierujący samochodem marki Hyundai mieszkaniec Krotoszyny nie zachował należytej ostrożności i bezpiecznej odległości w wyniku czego najechal na tył samochodu marki Mercedes. Sprawca nie zastosował się do zakazu sądowego zabraniającego mu poruszania się pojazdami mechanicznymi. Ponadto kierował w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,39 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie i po wykonaniu czynności zwolniony. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

Pamiętajmy!

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych wypadków drogowych.a