Poważne kłopoty ma 23-latka, która spowodowała w Kaliszu niegroźną w skutkach kolizję. Skończyłoby się pewnie na mandacie karnym, gdyby nie fakt, że kobieta wylegitymowała się fałszywym prawem jazdy. Policjanci ustalili, że kupiła je w internecie.

Młoda kobieta jest mieszkanką powiatu ostrowskiego. Do stłuczki doprowadziła kilka dni temu w Kaliszu. - Mundurowi skierowani do obsługi tego zdarzenia ustalili, że kierująca peugeotem 23-latka, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa kierującej mercedesem, która jechała z przeciwnego kierunku. W wyniku zderzenia obu pojazdów nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, a zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji. - W trakcie kontroli 23-latka przekazała policjantom dokument prawa jazdy. Blankiet wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy. Mundurowi mieli zastrzeżenia co do jego autentyczności. Już po chwili okazało się, że ich podejrzenia były słuszne.

Ustalono, że młoda kobieta nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Dokument, którym się posłużyła był podrobiony. - 23-latka kupiła go kilka lat temu w internecie, od przypadkowej osoby. Kobieta usłyszała już zarzut posługiwania się podrobionym dokumentem. Za to przestępstwo grozi kara 5 lat pozbawienia wolności – dodaje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz.


źródło faktykaliskie.pl