Wczorajszy dzień przyniósł 2 bardzo groźne wypadki w miejscowości Golina na trasie Krotoszyn- Jarocin. 2-krotnie na miejsce zadysponowano helikopter LPR z Michałkowa.

Groźny wypadek na krajowej „15” w powiecie jarocińskim. W miejscowości Golina autobus zderzył się z osobówką. Trzy osoby zostały ranne. Interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do 1 zdarzenia doszło w czwartek rano, 9 sierpnia na trasie Jarocin – Krotoszyn. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca osobowego mercedesa, 20-letni mieszkaniec gminy Sulmierzyce, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z autobusem linii Konin - Wrocław, którym podróżowało wraz z kierowcą 11 pasażerów – informuje mł. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy jarocińskiej policji. - Do szpitala trafiły trzy osoby: kierujący mercedesem oraz 36-letni pasażer tego auta, a także jeden z pasażerów autobusu, który nie odniósł poważnych obrażeń, jednakże musi zostać poddany badaniom.

Najpoważniej ranny jest kierowca osobówki, który śmigłowcem LPR został przetransportowany prawdopodobnie do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana i taka sytuacja ma potrwać do godz. 15.30.

Wyznaczono objazdy: dla samochodów jadących od Krotoszyna w miejscowości Wałków - w kierunku Zakrzewa i dalej na krajową „11”, natomiast dla podróżujących od Jarocina przez miejscowość Siedlemin.

Drugi wypadek niemal w tym samym miejscu (ok 100 metrów dalej) miał miejsce około godziny 11:30. W drugim zdarzeniu ucierpiały cztery osoby,  w tym dziecko
Na miejscu pracują jeszcze cztery zastępy straży pożarnej, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. DK15 w Golinie ponownie jest całkowicie zablokowana. Policja wyznacza objazdy.


Foto: OSP Golina