We wtorek 2 kwietnia po godzinie 14:00 na Drodze Krajowej nr 15 na trasie Golina-Koźmin Wielkopolski doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów marki Opel Corsa jadącego od strony Jarocina i Renault Kangoo poruszającego się od Koźmina Wielkopolskiego.

Na miejsce zadysponowano 4 zastępy Straży Pożarnej w tym 2 z OSP Golina, 2 z PSP Jarocin, Policję, Zespół Ratownictwa Medycznego i Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik 21 z Michałkowa). 

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

Kierująca samochodem marki Renault Kangoo od strony Koźmina Wielkopolskiego 19-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego z gminy Odolanów zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia się z kierującym 44-letnim mieszkańcem powiatu krotoszyńskiego jadącego od strony Jarocina, który w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Odcinek DK 15 od Wałkowa do Goliny był całkowicie zablokowany, policja wprowadziła objazdy. - informowała wówczas rzeczniczka jarocińskiej policji aspirant Agnieszka Zaworska.

W wypadku na DK15 w Golinie zginął Strażak OSP z powiatu krotoszyńskiego.

Niestety w wyniku wypadku i odniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Opel Corsa. Reanimację poszkodowanego jako pierwsi podjęli funkcjonariusze policji, a następnie ratownicy medyczni. - informuje rzeczniczka prasowa jarocińskiej komendy powiatowej policji aspirant Agnieszka Zaworska.

19-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego z gminy Odolanów usłyszała już zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnej. Młodej kobiecie grozi od pół roku do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Foto: OSP Golina koło Jarocina
Źródło: jarocin.dlawas.info