Popularne memy z żabą PEPE przejdą do przeszłości? Amerykańska organizacja, która zajmuje się walką z antysemityzmem oznaczyła smutną żabę PEPE jako symbol nienawiści tak jak swastykę i błyskawice SS i trafiła na tak zwaną "czarną listę".

Ta amerykańska organizacja ADL na swojej stronie internetowej wyjaśnia, że PEPE oryginalnie nie kojarzy się rasizmem i antysemityzmem, lecz to Internauci nadają jej przeróżnych znaczeń tym samym upodabniając ją do Adolfa Hitlera oraz członka Ku Klux Klanu.

 Jak twierdzi organizacja memy ze smutną żabą Pepe, które są udostępniane w Internecie na portalach społecznościowych i w innych mediach propagują nienawiść, a najbardziej przeciw Żydom.

"Rasiści już po raz kolejny dokonali przekształcenia popularnego internetowego mema oraz zaczęli wykorzystywać to dla własnych celów, m.in szerząc fanatyzm i obrażając użytkowników." - tłumaczy szef ADL - Jonathan A. Według niego antysemici nie mają wstydu z stym co robią i wykorzystują postać z kreskówki, która na samym początku była bardzo sympatyczna.

ADL (założona została w 1913 roku) należy do jednych z najstarszych organizacji żydowskich, które zajmują się walką z antysemityzmem.
 

Popolarna żabka Pepe pierwszy raz ukazała się w 2005 roku w komiksie pod tytułem "Boy`s Club", a w Internecie swoją popularność zaczęła zdobywać w 2008 roku, a już rok temu Pepe był najbardziej popularnym memem wykorzystywanym w serwisie internetowym jakim jest TUMBLR.