Prawie 120 zawodników z całej Europy rywalizowało w miniony weekend na Torze "Poznań" w ramach 3. i 4. rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski (WSMP) oraz mistrzostw Strefy Europy Centralnej FIA CEZ.

W dywizji narodowej DN-3 startował również nasz krotoszynianin Artur Ryba, który reprezentuje barwy Automobilklubu Wielkopolskiego (AW). Kierowca zajął odpowiednio 9. oraz 7. miejsce, tym samym dopisując pierwsze punkty do klasyfikacje generalnej. W obu wyścigach dwukrotnie wygrał Łukasz Janiak (obecny Wicemistrz Polski).

W tym roku Artur zmienił zespół wyścigowy i obecnie startuje w teamie „Mencel Motorsport” pod okiem obecnego Mistrza Polski, co może tylko dobrze wróżyć na przyszłość. Obecnie nasz kierowca przygotowuje się już do przyszłego sezonu 2020 tj. startów w pełnym cyklu (MPRC) Rallycrosowych Mistrzostw Polski w pucharze Seicento Cup. Dyscyplinie, która ze względu na swą medialność i dużą widowiskowość przeżywa obecnie duży rozkwit. Prawdopodobnie do tej decyzji przyczyniły się preferencje rajdowe kierowcy oraz nowy partner biznesowy - sponsor z Poznania.

Podziękowania dla obecnych sponsorów zawodnika z Krotoszyna tj. firmie BM-EKO oraz spółce BEHAPOWIEC.